Reklam virüsü temizlenmiyor

smhozm05

Centipat
1.png

Bilgisayarı her açtığımda böyle reklam siteleri açılıyor. Regeditteki kayıt dosyasını sildiğim zaman düzeliyor fakat bir süre sonra tekrardan bir kayıt oluşuyor ve yine siteler açılıyor. Az önce reklam virüsü temizleme programı indirdim( AdwCleaner ) tarama yaptım sorunu bulduğunu ve temizlediğini söyledi ama restart attıgımda tekrar site açıldı. Ne yapacağımı bilmiyorum, format atmak istemiyorum. Bu konuda bir bilginiz varsa paylaşır mısınız?

2.png

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    322,2 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 591263

Bilgisayarı her açtığımda böyle reklam siteleri açılıyor. Regeditteki kayıt dosyasını sildiğim zaman düzeliyor fakat bir süre sonra tekrardan bir kayıt oluşuyor ve yine siteler açılıyor. Az önce reklam virüsü temizleme programı indirdim( AdwCleaner ) tarama yaptım sorunu bulduğunu ve temizlediğini söyledi ama restart attıgımda tekrar site açıldı. Ne yapacağımı bilmiyorum, format atmak istemiyorum. Bu konuda bir bilginiz varsa paylaşır mısınız?

Eki Görüntüle 591266

Kaspersky indirip tam tarama yap, benim son taramam 7 saat sürmüştü. (Ciddiyim :D)

Eki Görüntüle 591263

Bilgisayarı her açtığımda böyle reklam siteleri açılıyor. Regeditteki kayıt dosyasını sildiğim zaman düzeliyor fakat bir süre sonra tekrardan bir kayıt oluşuyor ve yine siteler açılıyor. Az önce reklam virüsü temizleme programı indirdim( adwcleaner ) tarama yaptım sorunu bulduğunu ve temizlediğini söyledi ama restart attıgımda tekrar site açıldı. Ne yapacağımı bilmiyorum, format atmak istemiyorum. Bu konuda bir bilginiz varsa paylaşır mısınız?

Eki Görüntüle 591266

Kaspersky ile tarayın.

Kullandığınız tarayıcıda bildirimlere izin verdiğiniz için, daha önce ziyaret ettiğiniz bir site'den size bildirim geliyor. Bildirim ayarlarını düzeltin ve Tarayıcı geçmişini tüm seçenekleri onaylayarak silin.
7 saat mi :D cok fazla. Kasperskyı bi süre kullandım fakat indirdiğim her şeyi engelliyordu, tarama yapıp silsem sıkıntı olmaz herhalde
Bende tam tarama 18 saat sürüyor.

Tarama süresi disk doluluğu ile orantılı. Benim Windows'um 130 GB yer kaplıyor şu an. Ve 3 sene önce A101 den almıştım. Orada öyle dandik bilgisayarlar satmazlar.

Tarama yapıp silsem sıkıntı olmaz herhalde
Sıkıntı niye olsun, zararlılar senin üstünden para kazanmaya devam eder, sistemde girdiğin hesapları çaldırmaya devam etmiş olursun, reklamlar da ne güzel siteler açılır kendi kendine görsel şölen daha ne olsun :) Ne güzel değil mi kaldırınca, sistem rahat kendi kendine hareket edecek ne iyi.

Geri
Yukarı