Reklamlar gerçekten işe yarıyor mu?

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
Bir sürü para basan şirketler var bu reklam olayına. Benim de reklamdan görüp oyun indirmişliğim var ancak bu kadar para verecek kadar fazla etki yapıyor mu sizce?

Bir sürü para basan şirketler var bu reklam olayına. Benim de reklamdan görüp oyun indirmişliğim var ancak bu kadar para verecek kadar fazla etki yapıyor mu sizce?

Aslında çok bir para basmıyorlar internet reklamlarında kişi başına görmesi için 5 kuruş verıyorlar (ad sense'de) 10 bin TL'ye yüz binlerce insana gösterıyorlar ve gerçekten işe yarıyor.

Hedef kitlenin iyi analizi sonucu, doğru kanaldan ulaştırılmış bir mesajla gerçekten etkili olunabilir. Fakat her reklamın da başarılı olmadığı bir gerçek. Büyük firmalar, profesyonellerle çalıştıkları için bu kadar yüksek bütçeler ayırmak zorundalar. Yaptıkları reklam sadece ürün satışı yaptırmıyor, firma hakkında tüketicinin zihninde bir kimlik oluşturmada da ciddi etkisi var.

Zaten reklam basanlar o reklamdan direkt olarak çok fazla aksiyon alamayacaklarını biliyorlar. Amaçları bilinirliğini arttırarak araştıranlara ulaşmak ve marka yaratmak.

Milleti bilmem ama bende ise yaramiyor hatta görünce dümdüz gidiyorum sağlı sollu.

Geri
Yukarı