Reklamlarda virüs var mıdır?

Odios01

Hectopat
Merhabalar. Technopat'ta gezinirken bir reklama tıkladım. Reklamlarda virüs var mıdır? Yoksa güvenilir midir? Reklam telefon reklamıydı. 'Kaspersky' ve 'Malwarebytes' ile tarattığımda virüs bulamadı.

Son düzenleme:
Merhabalar. Technopat'ta gezinirken bir reklama tıkladım. Reklamlarda virüs var mıdır? Yoksa güvenilir midir? Reklam telefon rekla mıydı? 'Kaspersky' ve 'Malwarebytes' ile tarattığımda virüs bulamadı.
Genellikle tıklama ile virüs bulaşmaz. Tıkladığınız site virüs bulaştırmaya çalışırsa bunu ilk Google Güvenlik sonrada Windows Defender sonra Kaspersky veya başka virüs programları illaki algılayacaktır. IP adresiniz konusunda bir şey söyleyemeyeceğim.

Reklamlar genellikle virüs içermezler fakat bazı reklamlar sizi zararlı script içeren internet sitelerine yönlendirebilir. Çok şüpheleniyorsanız reklamın linkini kopyalayıp VirusTotal ile tarama yapabilirsiniz.

Genellikle tıklama ile virüs bulaşmaz. Tıkladığınız site virüs bulaştırmaya çalışırsa bunu ilk Google Güvenlik sonrada Windows Defender sonra Kaspersky veya başka virüs programları illaki algılayacaktır. IP adresiniz konusunda bir şey söyleyemeyeceğim.
Telefondan girdim.
Reklamlar genellikle virüs içermezler fakat bazı reklamlar sizi zararlı script içeren internet sitelerine yönlendirebilir. Çok şüpheleniyorsanız reklamın linkini kopyalayıp VirusTotal ile tarama yapabilirsiniz.
Teşekkürler. :)

Bu çağda öyle virüsleri sisteminize yedirmek için gerçekten çok tecrübesiz bir kullanıcı olmanız lazım ki öyle virüsler windows xp zamanlarında kaldı. Rahat olun, bu foruma giriş yapacak kadar bilginiz varsa yemezsiniz. Zaten tarayıcınız, antivirüsünüz, telefonunuz sizi defalarca uyarır.

Geri
Yukarı