Reklamlardan virüs girer mi?

mertisincoming

Decapat
Daha fazla  
Bir tane uygulama yüklüyordum arkadaşın attığı linkten. Kendim yaptım dedi. Ama site reklamlı bir site. Çocuğun yaptığı virüs değil bu arada sorun web sitede. Reklamlar falan çıkardı yeni sekme olarak. Virüs girdi temizlemek için tıklayın. Bilgisayarınızın güvenliği ele geçirildi. Bilgisayarınız ele geçirildi gibi. Bunlardan virüs girmeyeceğini biliyorum hiçbirine tıklamadan kapattım. Büyük ihtimal virüs girmez ama ben ne olur ne olmaz diye soruyorum. Çünkü hep bu mantıkla yapıyorum işimi. Asıl onlara tıklarsam virüsü bilgisayara sokarım. Bu arada bu reklamların sahte olduğunu biliyorum. Sahte reklamdan dolayı girer mi diye sordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, herhangi bir şey indirmediyseniz ve güncel bir işletim sistemi kullanıyorsanız reklamdan virüs bulaşmaz endişe etmeye gerek yok.

Bir tane uygulama yüklüyordum arkadaşın attığı linkten. Kendim yaptım dedi. Ama site reklamlı bir site. Çocuğun yaptığı virüs değil bu arada sorun web sitede. Reklamlar falan çıkardı yeni sekme olarak. Virüs girdi temizlemek için tıklayın. Bilgisayarınızın güvenliği ele geçirildi. Bilgisayarınız ele geçirildi gibi. Bunlardan virüs girmeyeceğini biliyorum hiçbirine tıklamadan kapattım. Büyük ihtimal virüs girmez ama ben ne olur ne olmaz diye soruyorum. Çünkü hep bu mantıkla yapıyorum işimi. Asıl onlara tıklarsam virüsü bilgisayara sokarım. Bu arada bu reklamların sahte olduğunu biliyorum. Sahte reklamdan dolayı girer mi diye sordum.

Sadece reklamlar seni çekmeye çalışıyorlar. Bir sorun çıkmaz.

Bir şeye tıklamazsanız usta hackerlar haricinde hacklenemezsiniz. Eğer usta hacker kafayı takarsa diye düşünüyorsanız düşünmeyin. Onlar sizi kafaya takmaz. Dert etmez. Pert ederler :D
Şaka bir yana usta hackerlarla inatlaşmayın yoksa...

1. "Virüs girdi temizlemek için tıklayın. Bilgisayarınızın güvenliği ele geçirildi. Bilgisayarınız ele geçirildi gibi."

2. "Bunlardan virüs girmeyeceğini biliyorum hiçbirine tıklamadan kapattım."

Genelde kullanıcıları 3 iq ile bu şekilde avına düşürmeye çalışırlar. Bu arada evet, reklamlardan virüs girer. Bunun için tarayıcıya reklam korumak için eklenti ekleyin. Ya da tıklamamaya çalışın. Bu biraz kasıntı. Bu yüzden reklam koruyucu eklenti iyidir.

Hayır, herhangi bir şey indirmediyseniz ve güncel bir işletim sistemi kullanıyorsanız reklamdan virüs bulaşmaz endişe etmeye gerek yok.

Fake bir reklama tıkladığı zaman virüs direkt aktifleşebilir. Bunu güncel bir işletim sistemi engelleyemez.

@mertisincoming yüksek ihtimal tıklamadığınız, bir şey inmediği için ve çıktığınız için zararlı bulaştığını düşünmüyorum. Siteler üzerinde çıkan sahte McAfee, Norton, Avast sahte virüs uyarıları bunlar. Sakın kanmayın, tıkladığınız ve indirdiğiniz zaman virüsü kendiniz yemiş oluyorsunuz zaten çok yüksek ihtimal. Bildirimleri kapatın, böyle linklere girerken bildirimlere izin vermeyin. Mümkünse reklam engelleyici ve antivirüs kullanın. Yıllar önce insanlar bunlara kanarlardı ama yıl 2022, en eski malware bulaştırma yöntemleri bunlar.

Reklamları engellemek için AdGuard kullanabilirsin. Zararlı, sahte siteleri engellemek için Malwarebytes browser guard kullanabilirsin.

1. "virüs girdi temizlemek için tıklayın. Bilgisayarınızın güvenliği ele geçirildi. Bilgisayarınız ele geçirildi gibi."

2. "bunlardan virüs girmeyeceğini biliyorum hiçbirine tıklamadan kapattım."

Genelde kullanıcıları 3 IQ ile bu şekilde AVI'na düşürmeye çalışırlar. Bu arada evet, reklamlardan virüs girer. Bunun için tarayıcıya reklam korumak için eklenti ekleyin. Ya da tıklamamaya çalışın. Bu biraz kasıntı. Bu yüzden reklam koruyucu eklenti iyidir.

Fake bir reklama tıkladığı zaman virüs direkt aktifleşebilir. Bunu güncel bir işletim sistemi engelleyemez.

Bunlardan kurtulmanın çözümü AdwCleaner GTA Türk indirirken olmuştu ama AdwCleaner sayesinde silindi.

Virüs girmez ama cookielerin ve kayıtlı hesapların çalınabilir.
NoScript ve uBlock Origin kullanın. XSS'den böylece kurtulmuş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı