RekOS uzun kullanım deneyimim

alitility

Hectopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Kendisi özelleştirilmiş gereksiz hizmetlerden arındırılmış Windows 10 1709 sürümlü bir eser.

Artı ve eksi yönlerinden bahsetmek istiyorum öncelikle;

Artı yönleri;

Orijinal Windows 10'da asla alamayacağınız FPS değerlerini alabiliyorsunuz.

Depolama konusunda asla üzmez 10 GB kullanıyor, orijinal Windows'u söyleyemiyorum USB belleğe Windows to GO olarak kurulu ve 15 GB gösteriyor normal kuruluma göre değişiklik gösterir diye düşünüyorum.

Eksi yönleri;

Sorun bende olabilir bilmiyorum, video izlerken bazen donuyor ve kapatıp açmak gerekiyor.

Hizmetler olmadığı için mağazayı ve Microsoft hesabınızı unutmanız gerekiyor, bazı oyunlar çalışmıyor deneyimlediğim tek oyun Just Cause 2, Valorant, Cities Skylines, Minecraft sorunsuz olarak çalışıyor.

Düşük sistemi olan arkadaşlara tavsiye ederim gönül rahatlığı ile kullanabilirler, hizmetler de kapalı olduğu için en kötü minibooklarda bile kullanılabilir.

Hikâyeli oyunlarda bu işletim sistemini tavsiye eder misin?

Hocam genel olarak tüm oyunlarda FPS artışı sağlar diye düşünüyorum ama Windows 10 hizmeti ile alakalı olan bir oyun varsa o sıkıntı çıkarabilir bunun örneği Just Cause 2, açmaya çalıştığımda yetersiz depolama diyor bu da baktığım kadarıyla oyun gezgini ile alakalı bir şeymiş.

Konuyu gece 4'te açınca bir sürü şey unutmuşum aklımda geldikçe yazarım.

Eksi yönlerinden 1 tanesi daha Türkçe dil desteği ve klavye desteği yok, konum olarak Türkiye yapabiliyorsunuz ama Windows dili değişmiyor, kurduğunuz uygulamalara başta dikkat edin türkle kurun otomatik İngilizce kuruyor.

Kendisi özelleştirilmiş gereksiz hizmetlerden arındırılmış Windows 10 1709 sürümlü bir eser.

Artı ve eksi yönlerinden bahsetmek istiyorum öncelikle;

Artı yönleri;

Orijinal Windows 10'da asla alamayacağınız FPS değerlerini alabiliyorsunuz.

Depolama konusunda asla üzmez 10 GB kullanıyor, orijinal Windows'u söyleyemiyorum USB belleğe Windows to GO olarak kurulu ve 15 GB gösteriyor normal kuruluma göre değişiklik gösterir diye düşünüyorum.

Eksi yönleri;

Sorun bende olabilir bilmiyorum, video izlerken bazen donuyor ve kapatıp açmak gerekiyor.

Hizmetler olmadığı için mağazayı ve Microsoft hesabınızı unutmanız gerekiyor, bazı oyunlar çalışmıyor deneyimlediğim tek oyun Just Cause 2, Valorant, Cities Skylines, Minecraft sorunsuz olarak çalışıyor.

Düşük sistemi olan arkadaşlara tavsiye ederim gönül rahatlığı ile kullanabilirler, hizmetler de kapalı olduğu için en kötü minibooklarda bile kullanılabilir.
ReviOS'u denedinizmi?

ReviOS'u denediniz mi?

Yok hocam, bende bunu bir arkadaş konu açmış oradan gördüm, en yüksek FPS'i bunda almıştı bende direkt buna geçtim, ama bakalım Valorant 1709 desteğini kesecek ve bu OS 1709 umarım güncelleme yaparlar.

Bu Windows da fark ettiğim bir diğer şey ise internet sorunu, interneti kesinlikle tam gücünde kullanmıyor, RekOS da indirme yaparken 900 KB ile 1 MB alırken Windows 11'de ise 16'lık internetimde 2'yi görüyorum, ve bu yüzden oyunda ağ sorunudur ping sorunudur bunlar oluyordu.

Son düzenleme:
Yok hocam, bende bunu bir arkadaş konu açmış oradan gördüm, en yüksek FPS'i bunda almıştı bende direkt buna geçtim, ama bakalım Valorant 1709 desteğini kesecek ve bu OS 1709 umarım güncelleme yaparlar.

Bu Windows da fark ettiğim bir diğer şey ise internet sorunu, interneti kesinlikle tam gücünde kullanmıyor, RekOS da indirme yaparken 900 KB ile 1 MB alırken Windows 11'de ise 16'lık internetimde 2'yi görüyorum, ve bu yüzden oyunda ağ sorunudur ping sorunudur bunlar oluyordu.

RekOS 0.4 kuracağım bu sürümde çok özellik eksik mi FPS önemli benim için.

RekOS 0.4 kuracağım bu sürümde çok özellik eksik mi FPS önemli benim için.

Hocam özellik olarak Microsoft'a ait her şey kapalı, harici ben gireyim sadece Valorant oynayayım dersen bir sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı