Çözüldü Renault 1.5 dCi vs fiyat Multijet 1.3

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
4
Yer
İzmit
İkisi de Türkiye'de çok fazla tercih edilen arabalarda ki "az yakan çok kaçan" motorlar.
Benim tercihim Renault motoru çünkü daha performanslı olduğunu düşünüyorum. Siz hangisini neden tercih edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İkisi de Türkiye'de çok fazla tercih edilen arabalarda ki "az yakan çok kaçan" motorlar.
Benim tercihim Renault motoru çünkü daha performanslı olduğunu düşünüyorum. Siz hangisini neden tercih edersiniz?
Tabii ki de Renault motoru. Öyle bir motorki Mercedes CLA serisinde bile kullanmış. Multijet motor 100.000 KM'den sonra traktör sesi gibi ses çıkarıyor.
Renault 1.5 dcı Euro 5'ten sonra ödüllü bir motor. Mercedes bile kullanıyor. Daha ne olsun?

Tabii ki de Renault motoru. Öyle bir motorki Mercedes CLA serisinde bile kullanmış. Multijet motor 100.000 KM'den sonra traktör sesi gibi ses çıkarıyor.

Çözüm
Bende var 1.2 Turbo Clio 120 hp EDC 0-100 9.4 SN. Bu alınır. Çoğu arabayı yersin benim gibi. Yani 120 EDC bak alınacak araba performans istiyorsan benzinli az yakar hem.

Renault en iyi motor üreticilerden biri ve DCI motoruyla da kendini kanıtlamış durumda. Düşük yakıt kullanımı, nispeten sessiz bir motor, uzun ömürlülük ve bakım masrafları olarak iyi. Bazıları Reno metoru kullanan Merso alınmaz diye ağlıyor ama bakmayın onlara, gayet de alınır.

Yeni konular

Geri
Yukarı