Renault 19 Beymen Club Nasıldır, Alınır mı ?

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar daha önce opel vectra GT için bir başlık açmıştım arabalar konusunda pek anlamam. O yüzden size danışmak istedim ve bazı aklıma takılan sorular var onları sormak istedim.

Renault 19 Beymen Club modeli nasıldır;
Kliması var ve tek hava yastığı var araştırdığım kadarıyla.
Yakıt olarak az yakıyor diye biliyorum ve asıl aklımı kurcalayan soru 1.6 motoru var mı ? Çünkü bir arkadaşım satıyor ve bana 1.6 demişti yanlış hatırlamıyorsam bende piyasasını araştırdım biraz ve araştırırken 1.6 motorunu bulamadım sadece 1.4 ve 1.4i var.
1.4 motor ve 1.4i arasında ki farklar nelerdir ?
Araç 1997 model masrafsız ve her şeyinin orijinal olduğunu söyledi hatta boyası bile orijinal güneş yanığı var boyatmam gerek alırsam.
Son olarak

Not: Arkadaşlar satan kişi arkadaşımdır yalan söyleyecek ve dolandıracak birisi değildir sizin de bir fikrinizi almak istedim. Fiyat olarak 12.000 - 13.000 TL civarı olacak pazarlık yapmadık henüz.

Eski bir Renault 19 Europa 1.6 RNE sahibiyim. Bu araçta model gerçekten önemli kardeşim. 98 aşşağısına bakmanı tavsiye etmem. 98 aşağısı, broadway resmen başka birşey değil kasası değişik sadece. Direksiyonunu görsen soğursun zaten araçtan. Beymen Club olmasına bakma fazla. O, o zamanlar önemli bişeydi. Güzel döşemeleri koltukları vardı. Zamanın güzelliğiydi. Şimdi beş para etmez bir özellik. Belki de hiç bir araçta görmediğin kadar güzel yakıt sarfiyatı göreceksin o araçta. 1.4 versiyonu 1.6 ya göre biraz ağır kalır ancak, yakıtta da aşırı şekilde olmasa da fark görürsün. Zaten 1.6sı kmde 22/25 kuruş yakıyor bu aracın. (LPG'de tabiiki. Benzini fulleyip gezmesi nasip olmadı.) Bu araç tam bir memur arabasıdır. Genelde de memurdur sahipleri. Ailedir yani. Genç kardeşlerimizin elinde dümen olmamıştır. Eğer Renault 19 düşünüyorsan sana tavsiyem, Airbagli, klimalı olanlara bakman. İster inan ister inanma, bu araçta klima demek, satacağın zaman 1000 lira kâr demek. Değişen parçası yoksa ne ala. Büyük kazası yok yani. Boyatmanı tavsiye etmem. Neden etmem, şu yüzden etmem. Satmaya gidiyorsun adam diyor ki bu araç komple boyalı, kesin taklalı. Bırak öyle kalsın. Modifiye seversen de bence yakışan bir araç. bir örnek göstereyim hemen;

https://www.facebook.com/Renault19byJachim

Çok ucuz şekilde çok güzel bir hale getirebilirsin aracı. Türkiye'de de Tofaş gibi gençlerin yönelmediği bir araç olduğu için güzel bir fiyatta satabilirsin. Seni asla üzmez ancak, bir açık hava filtresi şarttır. Nefesi biraz erken daralır. Çabuk fan açar. Direksiyon hidroliğine ve körüklerine mutlaka baktır. Çok çabuk körük yer bu araç. Direksiyonu tak diye vuracak kadar çevirmezsen ömrünü uzatırsın. Arka süspansiyonları torsiyonlu (gazlı) olduğu için arkada oturan makam arabasında gibi gider. Ancak önler helezonludur. Biraz seker yani. Öyle hede yapayım, höde yapayım, devir keseyim dersen tabiri caizse "Nabıyon lan sen!?" diyecek araçtır sana. Umarım geçerli ve yeterli bir cevap olmuştur. :)

Ha bir de, bütçeni biraz artırabilirsen, 1998-2004 arası HB 5 kapı Clio bakmanı öneririm. onun da 1.6 RXT olmasına dikkat et. Başka türlüsü pek yürümüyor. :)

Eski bir Renault 19 Europa 1.6 RNE sahibiyim. Bu araçta model gerçekten önemli kardeşim. 98 aşşağısına bakmanı tavsiye etmem. 98 aşağısı, broadway resmen başka birşey değil kasası değişik sadece. Direksiyonunu görsen soğursun zaten araçtan. Beymen Club olmasına bakma fazla. O, o zamanlar önemli bişeydi. Güzel döşemeleri koltukları vardı. Zamanın güzelliğiydi. Şimdi beş para etmez bir özellik. Belki de hiç bir araçta görmediğin kadar güzel yakıt sarfiyatı göreceksin o araçta. 1.4 versiyonu 1.6 ya göre biraz ağır kalır ancak, yakıtta da aşırı şekilde olmasa da fark görürsün. Zaten 1.6sı kmde 22/25 kuruş yakıyor bu aracın. (LPG'de tabiiki. Benzini fulleyip gezmesi nasip olmadı.) Bu araç tam bir memur arabasıdır. Genelde de memurdur sahipleri. Ailedir yani. Genç kardeşlerimizin elinde dümen olmamıştır. Eğer Renault 19 düşünüyorsan sana tavsiyem, Airbagli, klimalı olanlara bakman. İster inan ister inanma, bu araçta klima demek, satacağın zaman 1000 lira kâr demek. Değişen parçası yoksa ne ala. Büyük kazası yok yani. Boyatmanı tavsiye etmem. Neden etmem, şu yüzden etmem. Satmaya gidiyorsun adam diyor ki bu araç komple boyalı, kesin taklalı. Bırak öyle kalsın. Modifiye seversen de bence yakışan bir araç. bir örnek göstereyim hemen;

https://www.facebook.com/Renault19byJachim

Çok ucuz şekilde çok güzel bir hale getirebilirsin aracı. Türkiye'de de Tofaş gibi gençlerin yönelmediği bir araç olduğu için güzel bir fiyatta satabilirsin. Seni asla üzmez ancak, bir açık hava filtresi şarttır. Nefesi biraz erken daralır. Çabuk fan açar. Direksiyon hidroliğine ve körüklerine mutlaka baktır. Çok çabuk körük yer bu araç. Direksiyonu tak diye vuracak kadar çevirmezsen ömrünü uzatırsın. Arka süspansiyonları torsiyonlu (gazlı) olduğu için arkada oturan makam arabasında gibi gider. Ancak önler helezonludur. Biraz seker yani. Öyle hede yapayım, höde yapayım, devir keseyim dersen tabiri caizse "Nabıyon lan sen!?" diyecek araçtır sana. Umarım geçerli ve yeterli bir cevap olmuştur. :)

Ha bir de, bütçeni biraz artırabilirsen, 1998-2004 arası HB 5 kapı Clio bakmanı öneririm. onun da 1.6 RXT olmasına dikkat et. Başka türlüsü pek yürümüyor. :)
Bu kadar açıklayarak uzun bir cevap yazdığın için teşekkür ederim yarın araba pazarında bakacağız arabalardan pek anlamam son 1 haftadır araştırıyorum 2 hafta daha araştırır isem motor yakıp sanayilik olacağım sürekli farklı şeyler çıkıyor karşıma. Yarın sevdiğim bir ağabeyimle bakacağız arabalardan iyi anlar alım satım yapar hatta bir ara galerisi de vardı şimdi başka işlerle meşgul, beymen club arkadaşta olduğu için biraz uygun olacaktı geride satmaktan vazgeçmiş şimdi bir toyota corolla var XLI modeli klimalı imiş onunla bir görüşeceğiz bir de çocukluğumdan beri hastası olduğum opel vectra 2.0 1995 modeli var.
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
Bu araç yaşadığım şehirde adamla konuştum sol ön çamurluğunda boya var birde sürtünmeden dolayı etek altında varmış araba oldukça temiz diyor ve motoru saat gibi dedi tabii ki göstermek gerekiyor. Çekindiğim tek nokta ise sorunlu araç diyorlar ve parçaları pahalı diyorlar bilmiyorum. Ha fiyat olarak bir değişim var mı dedim ilan ocak ayında açılmış, 16.500 de olur fiyatı 16.000 dedi 15 - 14 civarına indirebilirsek alabilirim bilmiyorum kafam çok karışık senin önerin nedir Renault 19 mu 98 model üstü senin dediğine göre, toyota corolla XLI mi yoksa opel vectra gt mi ?

Son düzenleme:
Bu üç seçenek arasında tabii ki en iyisi Corolla olacaktır. Japon çok farklıdır. Kolay çürümez, arıza yapmaz, üzmez. Ancak biraz görsellik açısından feragat etmen gerekir. İçeride de, dışarıda da. Bahsettiğin Corolla konfor açısından 19'dan iyi, Vectra ile neredeyse kafa kafaya ancak Vectra bir adım öndedir. Yakıt olarak en azı tabii ki R19. Bilmiyorum sadece bende mi ancak, R19 pek kolay sürülen bir araç olmadı benim için. Tamam hidrolik direksiyondu, konsolu kolları güzeldi ancak koltuğu çok alçaktı. Konfor açısından R19 bu iki araçtan bir iki klasman altta kalıyor. Ancak bu eksiği yakıtta kapatıyor. Aralarında en çok yakanı ise Vectra. 2000 motor ancak, ilandaki araç ECOTEC motor. Yani düşük yakıyor ancak bu 3 araç arasında yine de 2000 motor hacmi ile en çok yakanı olacaktır. Ama ikisinden de farklı olacak. Daha seri, daha konforlu, daha yakışıklı, daha nefesli bir araç. Ancak Corolla kadar sağlam olmayacak. Aksamları daha çabuk dökülecek. Yani şöyle ki; Gerçekten ama gerçekten bakımlı ve temiz bir GT, bu iki aracı da darmaduman edebilir. Parçası R19'dan pahalıdır. XLI'nin parça fiyatlarını bilmiyorum. Bunu da şöyle anlatmak istiyorum. R19'um varken, bir kaza yapmıştım. Doblo'nun birine yağmurda arkadan geçirmiştim yaklaşık 60 km/h ile. Kurtarabileceğimi kurtardım, tam önü vurmamak için sola kırdım el frenine asıldım ve sağ çamurluğu farşşş diye yedim. Ön kaput da ucundan acıcık eğilmişti. Tabii far vs. aksamları saymıyorum bile. Bana bir sağ çamurluk, kaput düzeltme, far tampon, davlumbaz boya vs. tamı tamına 870 tl'ye patlamıştı.(Sanayide yaptırdım suçlu ben olduğum için.) Eğer bu tarz bir kazayı Vectra ile yapmış olsa idim, tahmini bu ücret ikiye olmasa bile katlanacaktı. Ama ben şoförlüğüme güveniyorum diyorsan senin tercihin olmalı bence. E bir de, Türkiye'deki en temizi bile biraz üzülmüş bir araç olacağı için, özellikle motor aksamındaki masraflarına katlanacaksın. Parça bekleme süreleri, yansanayinin zor bulunması, bulunsa dahi aracın duruşunu bir şekilde bozması, servise götürsen çıkacak fatura vs.'yi göze alarak bineceksin o araca. Şahin Doğan değil ki bakkala girip iki tampon ve sinyal takımı alıp çıkasın. Servis ağı ve yansanayi açısından R19 Türkiye'de belki de, TOFAŞ'tan sonra Broadway ve R19 geliyor bence. Parçası bakkalda olmasa dahi, süpermarketlerde :)) Bu üç aracın arasından sana en güzel sürüş zevkini yine GT verecektir. Ama üzülmeye gelmez GT. R19 gibi ver yükü sırtına vur kırbacı değildir. Bakım ister, bol bol temizlik ister, sürekli kontrol ister. Eee o kadar zevkin acısını da böyle çıkarır GT. XLİ hakkında pek bilgim yok özür dilerim ancak bu araç da kısa sürede devirlenip yüksek süratlere çıkabiliyor. Yere yakın olduğu için yolu güzel kavrıyor. Emin ol ki içine bindiğinde seni en güvenli hissettirecek araç XLİ olacaktır. Ve yine en üzülmemişi keza kendisidir. R19 gibi sanayi(abiyane) tabiriyle; eşek niyetine binilmemiştir. Ömrü boyunca yük taşımıştır R19. Ancak Japon araca binen adam, yavaştır her zaman. Kısa mesafe gezer eminim. Üzmez arabasını. Japona binen adam zaten biliyordur neyin ne olduğunu. Bilmiyorum farkındaysan bundan bir kaç sene öncesine kadar Honda'nın bu kadar değeri yoktu. 1997/98 model bir iS Civic'i 15 bin tl'ye kapıya koyabiliyorduk. Şu anda el yakıyor. Yani, Japon'un önceden değerleneceğini gören adam, eminim bu sektörde güzel bir yere varabilir. GT'ye gelirsek de, aşırı sürüş zevki, güzel hızlanmalarla şöförünü gaza getirir bu araç. O yüzden dışı olmasa bile, ruhu ölmüş olabilir. Motoruna gerçekten iyi baktırman lazım. TANIDIĞIN ve GÜVENDİĞİN bir ustaya göstermen lazım. Yolda giderken "Aha! eksperci girelim buraya." diyip dalmaman lazım dükkana. Burda yemin bile ederim ki; 2001 model bir 318i gördüm E46 kasa. İzmire gittim o araç için. Aracın altına yattığımda aracın resmen ortadan ikiye ayrılmış, sonradan da kaynatılmış olduğunu gördüm. Yahu ben de sanayiciyim kardeşim. Kocaman kaynak ulen duruyor orda. Velhasılkelam; ekspere gittik, araç tek parça değişen 2 parça poyalı çıktı. Ben de bir an önce kaçtım ordan. Yani; usta dediğin gerekiyorsa o arabanın altına da yatacak, bagajına da girecek, motoru da deneyecek. Makineyle "düt düt düt" yapmak bana o olaydan sonra hiç inandırıcı gelmedi. Kısaca, GT alırken motoruna baktır derim.

Her konuda yardımcı olmak isterim buradayım haberin olsun. :)

Bu üç seçenek arasında tabii ki en iyisi Corolla olacaktır. Japon çok farklıdır. Kolay çürümez, arıza yapmaz, üzmez. Ancak biraz görsellik açısından feragat etmen gerekir. İçeride de, dışarıda da. Bahsettiğin Corolla konfor açısından 19'dan iyi, Vectra ile neredeyse kafa kafaya ancak Vectra bir adım öndedir. Yakıt olarak en azı tabii ki R19. Bilmiyorum sadece bende mi ancak, R19 pek kolay sürülen bir araç olmadı benim için. Tamam hidrolik direksiyondu, konsolu kolları güzeldi ancak koltuğu çok alçaktı. Konfor açısından R19 bu iki araçtan bir iki klasman altta kalıyor. Ancak bu eksiği yakıtta kapatıyor. Aralarında en çok yakanı ise Vectra. 2000 motor ancak, ilandaki araç ECOTEC motor. Yani düşük yakıyor ancak bu 3 araç arasında yine de 2000 motor hacmi ile en çok yakanı olacaktır. Ama ikisinden de farklı olacak. Daha seri, daha konforlu, daha yakışıklı, daha nefesli bir araç. Ancak Corolla kadar sağlam olmayacak. Aksamları daha çabuk dökülecek. Yani şöyle ki; Gerçekten ama gerçekten bakımlı ve temiz bir GT, bu iki aracı da darmaduman edebilir. Parçası R19'dan pahalıdır. XLI'nin parça fiyatlarını bilmiyorum. Bunu da şöyle anlatmak istiyorum. R19'um varken, bir kaza yapmıştım. Doblo'nun birine yağmurda arkadan geçirmiştim yaklaşık 60 km/h ile. Kurtarabileceğimi kurtardım, tam önü vurmamak için sola kırdım el frenine asıldım ve sağ çamurluğu farşşş diye yedim. Ön kaput da ucundan acıcık eğilmişti. Tabii far vs. aksamları saymıyorum bile. Bana bir sağ çamurluk, kaput düzeltme, far tampon, davlumbaz boya vs. tamı tamına 870 tl'ye patlamıştı.(Sanayide yaptırdım suçlu ben olduğum için.) Eğer bu tarz bir kazayı Vectra ile yapmış olsa idim, tahmini bu ücret ikiye olmasa bile katlanacaktı. Ama ben şoförlüğüme güveniyorum diyorsan senin tercihin olmalı bence. E bir de, Türkiye'deki en temizi bile biraz üzülmüş bir araç olacağı için, özellikle motor aksamındaki masraflarına katlanacaksın. Parça bekleme süreleri, yansanayinin zor bulunması, bulunsa dahi aracın duruşunu bir şekilde bozması, servise götürsen çıkacak fatura vs.'yi göze alarak bineceksin o araca. Şahin Doğan değil ki bakkala girip iki tampon ve sinyal takımı alıp çıkasın. Servis ağı ve yansanayi açısından R19 Türkiye'de belki de, TOFAŞ'tan sonra Broadway ve R19 geliyor bence. Parçası bakkalda olmasa dahi, süpermarketlerde :)) Bu üç aracın arasından sana en güzel sürüş zevkini yine GT verecektir. Ama üzülmeye gelmez GT. R19 gibi ver yükü sırtına vur kırbacı değildir. Bakım ister, bol bol temizlik ister, sürekli kontrol ister. Eee o kadar zevkin acısını da böyle çıkarır GT. XLİ hakkında pek bilgim yok özür dilerim ancak bu araç da kısa sürede devirlenip yüksek süratlere çıkabiliyor. Yere yakın olduğu için yolu güzel kavrıyor. Emin ol ki içine bindiğinde seni en güvenli hissettirecek araç XLİ olacaktır. Ve yine en üzülmemişi keza kendisidir. R19 gibi sanayi(abiyane) tabiriyle; eşek niyetine binilmemiştir. Ömrü boyunca yük taşımıştır R19. Ancak Japon araca binen adam, yavaştır her zaman. Kısa mesafe gezer eminim. Üzmez arabasını. Japona binen adam zaten biliyordur neyin ne olduğunu. Bilmiyorum farkındaysan bundan bir kaç sene öncesine kadar Honda'nın bu kadar değeri yoktu. 1997/98 model bir iS Civic'i 15 bin tl'ye kapıya koyabiliyorduk. Şu anda el yakıyor. Yani, Japon'un önceden değerleneceğini gören adam, eminim bu sektörde güzel bir yere varabilir. GT'ye gelirsek de, aşırı sürüş zevki, güzel hızlanmalarla şöförünü gaza getirir bu araç. O yüzden dışı olmasa bile, ruhu ölmüş olabilir. Motoruna gerçekten iyi baktırman lazım. TANIDIĞIN ve GÜVENDİĞİN bir ustaya göstermen lazım. Yolda giderken "Aha! eksperci girelim buraya." diyip dalmaman lazım dükkana. Burda yemin bile ederim ki; 2001 model bir 318i gördüm E46 kasa. İzmire gittim o araç için. Aracın altına yattığımda aracın resmen ortadan ikiye ayrılmış, sonradan da kaynatılmış olduğunu gördüm. Yahu ben de sanayiciyim kardeşim. Kocaman kaynak ulen duruyor orda. Velhasılkelam; ekspere gittik, araç tek parça değişen 2 parça poyalı çıktı. Ben de bir an önce kaçtım ordan. Yani; usta dediğin gerekiyorsa o arabanın altına da yatacak, bagajına da girecek, motoru da deneyecek. Makineyle "düt düt düt" yapmak bana o olaydan sonra hiç inandırıcı gelmedi. Kısaca, GT alırken motoruna baktır derim.

Her konuda yardımcı olmak isterim buradayım haberin olsun. :)

Çok teşekkür ederim aklımda ki soruları biraz daha azalttınız bugün corollaya yükleneceğim aldırabilir isem onu aldıracağım olmazsa GT ye bir baktıracağım size son sorum şu sanayiiciymişiniz GT ' nin bakımlarını temiz yaptırırsam ve eğer kendide temiz ise önerir misiniz? Adam motorunun bakımını yeni yaptırdım saat gibi dedi ama 236 binde bir de ocakta bırakmış biz düz hesap olmaz ama 240 bin diyelim nasıldır sizce ? Gerçi siz cevaplayana kadar büyük ihtimal almış olacağım birini ama hayırlısı belki hiç birini alamam. :)

Ek : yani temiz ve bakımlı olursa çok masraf çıkarır mı çünkü çok korkuttular motor ustası bir arkadaşım uzak dur dedi bu arabalardan.

Usta sıfır araç almıyosun ki. Bugün R19 da alsan, Corolla da alsan, GT de alsan arıza yapacak. Allah yapısı değil ki. Ha şöyle ki;
GT hepsinden fazla arıza yapar mı? - Evet yapar, çünkü oldukça hassas bir araç ve ECOTEC GT motorlar LPG ile kesinlikle ve kesinlikle iyi arkadaş değillerdir. LPG'yi hiç sevmez bu motor.
En az hangisi arıza yapar? - Corolla uzun süreler seni üzmez, çıkacak arızası da ufak olur. Corolla "öyle mi abi, tamam o zaman dediğin olsun" diyecek araçtır. Ne yaparsan yap sana uyacaktır.
R19'un durumu nedir arıza bakımından? - Oldukça çabuk direksiyon yiyecek bir araçtır, ancak tamiri&bakımı hem Corolla'dan hem de GT'den ucuz olacaktır. Cebini de neredeyse hiç yormayacaktır. Ancak hede yapalım höde yapalım aha pati çektim aha el freni çektim dediğin zaman öksürür tıskırır.

Bir de; bütçene göre Peugeot 306 bakmanı öneririm. GT kadar iyi kaçar, yakıt koklar, bakımı da oldukça kolaydır.

Usta sıfır araç almıyosun ki. Bugün R19 da alsan, Corolla da alsan, GT de alsan arıza yapacak. Allah yapısı değil ki. Ha şöyle ki;
GT hepsinden fazla arıza yapar mı? - Evet yapar, çünkü oldukça hassas bir araç ve ECOTEC GT motorlar LPG ile kesinlikle ve kesinlikle iyi arkadaş değillerdir. LPG'yi hiç sevmez bu motor.
En az hangisi arıza yapar? - Corolla uzun süreler seni üzmez, çıkacak arızası da ufak olur. Corolla "öyle mi abi, tamam o zaman dediğin olsun" diyecek araçtır. Ne yaparsan yap sana uyacaktır.
R19'un durumu nedir arıza bakımından? - Oldukça çabuk direksiyon yiyecek bir araçtır, ancak tamiri&bakımı hem Corolla'dan hem de GT'den ucuz olacaktır. Cebini de neredeyse hiç yormayacaktır. Ancak hede yapalım höde yapalım aha pati çektim aha el freni çektim dediğin zaman öksürür tıskırır.

Bir de; bütçene göre Peugeot 306 bakmanı öneririm. GT kadar iyi kaçar, yakıt koklar, bakımı da oldukça kolaydır.
Hocam çok sağolun yardımlarınız için teşekkür ederim eve henüz gelebildim gün boyu işlerim vardı bugün yaptıklarımdan bahsedeyim. Sabah 9 da kalkıp kahvaltı yaptım 10.30 gibi bizim Adil abi ile araç bakmaya araba pazarına giderken corollaya gidip baktık kasasında çürük çok çıktı yaklaşmadık. Araba pazarına gittik temizi yoktu benim opel gtye gittik dedi bunlara hiç bulaşma sana sıkıntı çıkarır 6 tane alıp sattım bunlardan biliyorum her şeyini dedi tamam abi dedim herkesten duyduklarımı doğruladı adam. Bizim Adil abiden bahsedeyim annemin 13 yıldır patronudur kendisi annemden biraz ufaktır yaş olarak bizi sever Allah var her gittiğimde cebime harçlığımı dahi koyar yıllardır bende severim benim öz ağabeyim yok ama Adil abi öz ağabeyim gibidir. Araba bulamayınca yüzüm hafif düştü gibi oldu oda sıkıntı etme opel astra ya da vectranın gls modellerine bakalım dedi netten. " Bak ben kendime alıyormuş gibi alacağım temiz bir araba, seni severim zor duruma sokmam sizi dedi. " Hatta ilk bakımlarını da ben yaptıracağım dedi arabanın. Netten baktım temiz bir şey bulamadım bütçeme göre kendisi bende bakarım dedi. Akşama oğlunun mevlid' i vardı gün boyu meşgul olduğundan bakamadı bende sünnet için oradaydım gün boyu. Bana sabah opelin gls modellerinin temiz sağlam olduğunu söylediğinde bir eski çalışanının kocasında olduğunu hatta ona da kendisi bulup aldığını söyledi o arabayı satacak oluyormuş onu sana alırız olmazsa dedi. Adil abi tuttuğunu koparan bir abidir kafaya takınca yapar yani. İki buçuk ay önce almışlar arabayı içimden dedim satmaz bu adam diye. Akşam herkes toplandığında tanıştım arabanın sahibi ile kayın babasını da tanıyordum aramız iyidir onla da. O tanıştırdı bizi zaten samimi olduk direkt adamla arabanın durumundan bahsetti zaten Adil abi aldı bize de her şeyini biliyor dedi ben bir bora buldum uygun fiyata, o yüzden satacağım bunu dosta gitsin yabancıya gitmesin dedi. Arabanın bakımlarını yaptırdım muayenesini yeni yaptırdım bir tek arabadan teybimi alıp orijinal olanı geri takarım çünkü yeni aldım daha 1 ay oldu dedi sorun değil abi dedim teyp kolay iş. Araçta 3 parça boya varmış aldığında olan boyalar. Eksozu patladı orijinal getirtip taktırdım dedi bir de tüpü yoktu yeni taktırdım ruhsata işlettim sadece sigorta paramı geri alırım sende sigortanı yaptırırsın dedi. Masraf olarak sadece yağını değiştireceksin 3 bin km yaptıktan sonra dedi. Araç şu aracın aynısı :

Opel Vectra 1.6 GL 1996 Model 19.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 224202565

Bizim alacağımızın tüpü var ruhsata işli birde 3 yerinde boya var çamurluklarda. Ha araçta tek sıkıntı ettiğim şey ise 240 bin km de olması. Siz sanayiicisiniz sizce bakım yapılırsa yeterli olur mu belki bakımı yapılmıştır sormayı unuttum.

Ek: Bu linkini attığım gl imiş görünüş olarak aynılar bildiğim kadarıyla.

Ek 2 : Fiyattan bahsetmeyi unuttum bizim Adil ağabey 15.500 e almış o adama o arabayı bize alacağı fiyatta 16 bini geçmeyecektir geçse de fazlasını istemeyecektir bizden buna eminim.

Merhaba araştırdım birazda sanırım bizim alacağımız araç 2.000 motor muş adama ulaşamıyorum yarına anca ulaşacağım soramadım. Eğer 2000 motorsa lpgsi yeni takılmış ne kadar yakar sizce tahmini olarak şehir içi ve uzun yolda ?

Bahsettiğin GLS bu fiyatta ve ilandaki kasa (uzay kasa denilen kasa) ise çekinmeyin. Boyadan korkmayın. Değişenden korkun. Değişenli araç satması her daim için zordur, ancak boya temizlik için de yapılır. KM'den asla korkmayın. Bu araçlar bildiğiniz üzere taksiye girmez vs. şeyler olmaz. Temiz kullanılmış ise KM dert edilecek bişey değildir asla. Bir de o KM'yi genelde uzun yollarda yapmış ise motoru tertemizdir. Sahibi genel bakımlarını ve ihtiyaçlarını karşılamış, yağ değiştirmek için 3.000 KM sonrasını beklemene gerek yok, kaputu açtığın zaman ne kadar yağın olduğunu gösteren bir çubuk var zaten. O çubuğu önce temizleyeceksin (sileceksin) sonra bandıracaksın çıkardığın yere, eğer iki çizginin ortasında ise problem yok. İki çizginin ortasını geçmeye başladığında, yani sona doğru ilerlediğinde yağ değiştirebilirsiniz. Tüpünün yeni olması gayet güzel bişey. Büyük ihtimal de sıralı sistem. Normalde bir tüpün ömrü kalitesine göre 4 ila 8 yıl arasında değişebilir. Tüp markalarında Atiker, BRC gibi bilindik ve güvenilir markalar olmasına dikkat edin. Zaten bir tüpün tamamen bir araca oturtulması yaklaşık 1.600-1800 TL'leri bulabiliyor (plan projesi, ruhsata işletilmesi, takılması vs.) Üstelik orjinal teyibi de üstünde, bu satarken oldukça büyük bir artıdır. Orjinal teyp, aracın temiz olduğuna dair güzel bir göstergedir. Muayenesi de yeni. İki sene kulağın rahat gezeceksin trafikte. Eğer alırsan, alır almaz sigortanı yaptır. Devletin geçici sigortasıyla iş yapma. Bu araç, geçmişte bahsettiğimiz araçlardan kat be kat keyifli, konforlu bir araçtır. Seni normal bir Opel kadar üzmeyecektir GLS oluşu dolayısı ile. Sağlamdır, hızlıdır ve ağır araçtır. Züttürük araçlara benzemez. Farkını hissettirir. 16000 TL bahsettiğin kıvamda bir araç için oldukça güzel bir fiyat. Ama sana işini mutlaka sağlama almanı ve bir ustaya gitmeni öneririm. Yakıt olarak da LPG'ye uygun bir motor var aracın üstünde. GT ECO, GT motorlar gibi değildir. Sıralı sistem ve enjeksiyonlu oluşu senin yakıttan tasarruf yapmana oldukça yardımcı olacaktır.
Karbüratörlü ve enjeksiyonlu araçların yakıt kullanımı açısından farklarını kabaca bir tabir edeyim;

Enjeksiyon fıs fıs sprey gibidir, gazı püskürtür, karbüratör ise kovaya benzer, alır ve döker. Çeşme gibi yani.

Yani yakıtta karbüratörlü araçlara göre rahat edeceksin. Ancak aşırı bir tasarruf bekleme. Motor durumu ve LPG'nin ayarları yüzünden değişken bir miktardır yakıt sarfiyatı. Tahminimce aracınız 25/35 kuruş arasında bir sarfiyatı olacaktır şehir içi. Bahsettiğin gibi temiz bir araç ise yapman gereken tek şey şu an; "Arabaammmmm!" diye o araca koşmak olsun ha bir de o araca şöyle bin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:)

Şu sıralar araç piyasası oldukça pahalı ve sen o aracı oldukça uygun bir fiyata alıyorsun. (Tabii bahsettiğin gibiyse tekrar hatırlatayım.) ve satmak istesen, model ve yaş durumuna göre 17000-19000 hatta 20000 TL'ye kadar satabilirsin.

Tercihim geçmişteki araçların arasına bunu da katarsak, bu aracı koşarak alman olacaktır :)

Hocam çok sağolun çok yardımcı oldunuz aracı mutlaka yine de göstereceğim motoru 2000 motor muş benim daha da hoşuma gitti ama tutulmayan türlerden dediler takmıyorum ben binmek için alacağım aracın fiyatı da 16- 16.500 civarını geçmeyecektir. Size tek sorum şuan araç 2000 motor dedikleriniz aynen geçerli midir ?
sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
Linkte ki araçla aynı

Ek: Jantlarına kadar aynı :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı