Renault Kangoo vs Peugeot Partner

Vivaldi12

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Girişimci
Arkadaşlar merhaba. Geçenlerde TOKİ'ye başvurdum lakin TOKİ çıkmazsa arabamı değiştireceğim. Bütçem 80-100bin arası maksimum. Bu nedenle ucuz ve hafif modelli bir ticari almak istiyorum. Zaten bir Doblo hastası olarak ticarilere karşı ayrı sempatim var lakin bu bütçeye Doblo yok. Aklımda 1,5 dci Renault kangoo var fakat ucuz fiyatıyla Peugeot partner de ilgi çekiyor fakat atmosferik oluşu beni biraz itti. Bu bütçe aralığına ticari ağırlıklı araç öneriniz var mı?

Kangoo motor ve yürütme maliyeti olarak güzel araba fakat yol tutuş konusunda bir o kadar geride bir ticari 30-35 üstü dönüşe, 70-80 üstü viraja girmek güven vermez bunun birazcık iyisi fiorino, bipper, nemo kasası diyebilirim, ancak o kasalar da yeni olmasının sebebiyle hakettiğinin çok üstüne satılıyor.
Eğer doblo hastasıysanız biraz sorgulayabilirsiniz ancak bütçe doğrultusunda sanıyorum bundan daha kusursuz bir motor bulunmaz.
Partner konusunda çok deneyimim olmadı bilen kişilerin yorum yapması daha iyi olacaktır.
Ek olarak eski kasa Ford Courier tavsiye edebilirim motor seçeneklerinin çeşitliliği, Türkiye'de üretilmiş olması ve fazlasıyla satmış olması avantajları yürütme maliyeti ve bakımı kangoo kadar uygun olmasa da kesinlikle daha iyi bir araba olacaktır.

Bakım maliyetleri açısından bence de Kango uygun olacaktır ama Ford yol tutuş vb konularda daha iyi bir seçenek. Partner ilk çıktığı zamanlar kullanmıştım ve bence Kango'ya göre daha kullanması keyifli, konforlu ve malzeme kalitesi daha iyi gelmişti.

Bakım maliyetleri açısından bence de kango uygun olacaktır ama Ford yol tutuş vb konularda daha iyi bir seçenek. Partner ilk çıktığı zamanlar kullanmıştım ve bence Kango'ya göre daha kullanması keyifli, konforlu ve malzeme kalitesi daha iyi gelmişti.

Abi partner Turbo'lu olsa alınır da 1.9 atmosferik çok yakar. Kango pek hoşuma gitmese de yürütme maliyeti ve motor iyi. Ford da biraz doblo gibi. Severim ama fiyat pahalı geldi maalesef.

Evet 1.9 atmosferik olması bir handikap. Kango 1.5 DCI zaten kendini kanıtlamış, sağlam, az yakan ve parça maliyetleri düşük. Şu durumda size en uygun Kango gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı