Çözüldü Render alırken 9. nesil i9, 96-97 derecelere çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Papyonlu

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimde aşırı ısınma sorunu vardı. Render alırken veya oyunların bazılarında ısınıp reset atıyordu. Yeni soğutucu aldım stres testinde hala 96-97 dereceleri görüyorum. 9. nesil i9 ile bu kadar ısınması normal değil gibi geliyor sizce normal mi? Kasada yeni soğutucu radyatörü yukarı sığmadı öne bağladım. Önden söktüğüm fanlari da yukarı monte ettim. BIOS'tan hiçbir değişiklik yapmadım. Sizce daha sağlıklı olabilmesi için yapabileceğim bir şey var mı? Kasayı değiştirmem mı gerekli?

Bazen egzoz fanı ve ön alt fan kendiliğinden çalışmıyor dokununca çalışıyor

Dosya Ekleri

• 20230528_154835.jpg
    20230528_154835.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 31
  • 20230528_164232.jpg
    20230528_164232.jpg
    108,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 20230528_164225.jpg
    20230528_164225.jpg
    114,9 KB · Görüntüleme: 22
  • 20230528_164214.jpg
    20230528_164214.jpg
    160,9 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba. Sistemimde aşırı ısınma sorunu vardı. Render alırken veya oyunların bazılarında ısınıp reset atıyordu. Yeni soğutucu aldım stres testinde hala 96-97 dereceleri görüyorum. 9. nesil i9 ile bu kadar ısınması normal değil gibi geliyor sizce normal mi? Kasada yeni soğutucu radyatörü yukarı sığmadı öne bağladım. Önden söktüğüm fanlari da yukarı monte ettim. BIOS'tan hiçbir değişiklik yapmadım. Sizce daha sağlıklı olabilmesi için yapabileceğim bir şey var mı? Kasayı değiştirmem mı gerekli?

Bazen egzoz fanı ve ön alt fan kendiliğinden çalışmıyor dokununca çalışıyor
Hocam konuyla alakasız ama ekran kartının sarkması önlüyor musunuz fotoğrafta göremedim bir aparat.

Hocam konuyla alakasız ama ekran kartının sarkması önlüyor musunuz fotoğrafta göremedim bir aparat.
Evet hem destek uzantısı var hemde altına mini gemi şişesi koydum tam ortadan destekliyor

Sıvı soğutma yi yukarıda demonte şekilde deneme imkanın var mı sığmadı dediniz ya fark olacak mı çünkü böyle kullanım pek önerilmiyor.

O alttaki aparat işte hocam
Oraya aslında sadece 2 vida ile monte edebiliyorum fakat biraz ramlere temas ediyor. Bende yukarı monte etmek istiyorum birde öyle deneyeyim o zaman

Evet hem destek uzantısı var hem de altına mini gemi şişesi koydum tam ortadan destekliyor.

Oraya aslında sadece 2 vida ile monte edebiliyorum fakat biraz RAM'lere temas ediyor. Bende yukarı monte etmek istiyorum bir de öyle deneyeyim o zaman.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Üste monte ettiğimde hafif ramler ile temas ederse ve sadece 2 vida radyatörü tutarsa problem olur mu sizce ? Düşmeyecek şekilde sıkı vidalasam?

Geri
Yukarı