Render için RAM önerisi

Bütçe
2000

dipendenza

Hectopat
Yer
Adana
Arkadaşlar merhaba. Konu başlığında belirttiğim gibi render almak için RAM önerisine ihtiyacım var. 16 GB RAM'im olduğu halde maalesef yetişememekteyim. RAM'lerimi 32 GB'a yükseltmeyi düşünmekteyim. Sizlerden gelen RAM tavsiyelerini değerlendirmek istiyorum. Sistem özelliklerimi aşağıda belirtiyorum. İyi forumlar.

İşlemci: i7 8700 4.6 GHz(Turbo)
Anakart: Gigabyte Z370P-D3 4000MHz.
RAM: G.Skill Sniper X 3000MHz(2x8GB)
Ekran kartı: Gigabyte 1070 G1 Gaming 8g.

kebab destroyer

Hectopat
Yer
Ankara
Aynı belleğin fiyatı cazip değildi. 4 tane almakla 3 tane almak aynı fiyata geliyor.
Bence belleklerin aynı olsun. Ben yanına 3 tane farklı alsam içime sinmez. Elindekini de satarsın.

Thanos21th

Picopat
Aynı belleğin fiyatı cazip değildi. 4 tane almakla 3 tane almak aynı fiyata geliyor.
Bence belleklerin aynı olsun. Ben yanına 3 tane farklı alsam içime sinmez. Elindekini de satarsın.

Arkadaşın 2 slotu zaten dolu.

Mavi Lotus

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Konu başlığında belirttiğim gibi render almak için RAM önerisine ihtiyacım var. 16 GB RAM'im olduğu halde maalesef yetişememekteyim. RAM'lerimi 32 GB'a yükseltmeyi düşünmekteyim. Sizlerden gelen RAM tavsiyelerini değerlendirmek istiyorum. Sistem özelliklerimi aşağıda belirtiyorum. İyi forumlar.

İşlemci: i7 8700 4.6 GHz(Turbo)
Anakart: Gigabyte Z370P-D3 4000MHz.
RAM: G.Skill Sniper X 3000MHz(2x8GB)
Ekran kartı: Gigabyte 1070 G1 Gaming 8g.

Render daha çok işlemci ve GPU kullanır, neden RAM arıyorsunuz?

KS
dipendenza

dipendenza

Hectopat
Yer
Adana
Render daha çok işlemci ve GPU kullanır, neden RAM arıyorsunuz?
Render alacağım programlarda Vegas ve Premiere tarzı programlarda 16GB RAM maalesef yetmemekte kullanmakta olduğum programlara 8GB ram kullanmasına müsaade etmem halinde yinede yetişemiyor. Bazen 14 15GBları buluyor ve render alırken yarıda kesiyor.

Mavi Lotus

Picopat
Render alacağım programlarda Vegas ve Premiere tarzı programlarda 16GB RAM maalesef yetmemekte kullanmakta olduğum programlara 8GB ram kullanmasına müsaade etmem halinde yinede yetişemiyor. Bazen 14 15GBları buluyor ve render alırken yarıda kesiyor.
O halde mevcut RAM'leri elden çıkarmadan ekleme yapacaksanız aynı marka ve model almanız sağlıklı olur. Farklı RAM'ler de saçma garip sorunlar ve performans sorunları olabiliyor.

curiousoftech

Hectopat
Yukarı