Renk körleri için olan lens ile pilot olabilir miyim?

Bu arada renk körülüğünün dereceleri var, testi nerede yaptığınızı bilmiyorum ama internette çıkan her test güvenilir değil, yani bazılarına göre renk körü çıksanız bile belli bir seviyenin altında olduğu için pilot olmanıza engel olmaz. Bir göz hastanesinde gireceğiniz testin sonuçları bu konuda daha kesin olacaktır.
Bu siteden yapıyorum testi, yakında belki göz hastanesine gidebilirim.

Bu siteden yapıyorum testi, yakında belki göz hastanesine gidebilirim.

Sana birkaç tavsiye vereyim hastahaneye giderken olabildiğince dinlenik olarak git. Gitmeden önce çok fazla gözünü yormamaya özen göster. En önemlisi ise giderken renk körü olduğunu düşünerek gitme :)

Kanka bu ne sihir falan mı ne alaka saçmalığa bak

Sihirle ne alaka kurdun anlayamadım, olay gayet basit dinlenikken ki renk körü seviyesi ile gözleri yorgunken ki renk körlü farklı olabiliyor. Dinlenik haliyle ayırt edebildiği renkleri yorgunken ayırt edemez. Haliyle teste girerken gözleri yorgun olursa normalden daha ileri seviyede çıkar.

Sihirle ne alaka kurdun anlayamadım, olay gayet basit dinlenikken ki renk körü seviyesi ile gözleri yorgunken ki renk körlü farklı olabiliyor. Dinlenik haliyle ayırt edebildiği renkleri yorgunken ayırt edemez. Haliyle teste girerken gözleri yorgun olursa normalden daha ileri seviyede çıkar.

Bunun bilimsel dayanağı olamaz kardeşim, ben renk körüyüm hiçbir durumda bu mümkün değil

Bunun bilimsel dayanağı olamaz kardeşim, ben renk körüyüm hiçbir durumda bu mümkün değil.

Ben de renk körüyüm, dinç bir zamanda ayırabildiğim renk ile yorgun olduğum zaman ayırabildiğim renkler kesinlikle aynı değil. İnternette var olan renk körü testleri (biliyorum onlar çok sağlıklı ve doğru değil) yaparken dinç halimle dairelerin içindeki sayıları belli belirsiz okuyabiliyorken yorgunken hiç okuyamıyorum.

Ben de renk körüyüm, dinç bir zamanda ayırabildiğim renk ile yorgun olduğum zaman ayırabildiğim renkler kesinlikle aynı değil. İnternette var olan renk körü testleri (biliyorum onlar çok sağlıklı ve doğru değil) yaparken dinç halimle dairelerin içindeki sayıları belli belirsiz okuyabiliyorken yorgunken hiç okuyamıyorum.

Bu psikolojik bir yanılma kardeşim bence, senin gözün o tonda ki renk pigmentlerini algılayamıyor ister inan ister inanma böyle bir şey olmaz.

Geri
Yukarı