Repack dosya indirirken trojan hatası

raweon07

Hectopat
Arkadaşlar FitGirl repack indirdikten sonra kurulumu kapatırken 'redirect fake FitGirl sites to the real One' seçeneğindeki tiki kaldırmadım ve bitire bastım. CMD açılıp bununla yani bahsettiğim uyarı yazısıyla alakalı bir yazı çıktı ve hemen ardından Kaspersky trojan tespit etti. Temizle ve yeniden başlat yaptıktan sonra bilgisayarı 1 kere hızlı 2 kere tam tarattım ve bir şey çıkmadı. Sizce bilgisayara başka türlü bir zarar gelmiş midir yoksa Kaspersky bulamadıysa bir sorun yok mudur? Şimdiden teşekkür ederim. Evet orijinal almak en iyisi ben de biliyorum fakat fiyatlar...

Arkadaşlar FitGirl repack indirdikten sonra kurulumu kapatırken 'redirect fake FitGirl sites to the real One' seçeneğindeki tiki kaldırmadım ve bitire bastım. CMD açılıp bununla yani bahsettiğim uyarı yazısıyla alakalı bir yazı çıktı ve hemen ardından Kaspersky trojan tespit etti. Temizle ve yeniden başlat yaptıktan sonra bilgisayarı 1 kere hızlı 2 kere tam tarattım ve bir şey çıkmadı. Sizce bilgisayara başka türlü bir zarar gelmiş midir yoksa Kaspersky bulamadıysa bir sorun yok mudur? Şimdiden teşekkür ederim. Evet orijinal almak en iyisi ben de biliyorum fakat fiyatlar...

Kaspersky temiz diyorsa temizdir, engellemiş zaten. Ama siz her ihtimale karşı Malwarebytes ile taratın.

Fiyatlar bu derece komik seviyedeyken kimseye "oyunları satın al" diyemiyorum artık. Bunun duyarını kasmanın da bu saatten sonra boş olduğunu düşünüyorum. Zaten yapımcı firmaya bir zararın olmuyor sonuçta. Neyse konuya gelirsek Kaspersky bulamadıysa muhtemelen bir şey yoktur. Belki bir ihtimal mining virüsü olabilir onu da pc yük altında değilken GPU kullanımına bakarak anlarsın.
Bu arada Fitgirl'ün çok fazla sahtesi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Host dosyasındaki değişiklikten ötürü uyarı vermiştir, kasıtlı bir durum olduğunu zannetmiyorum.

Evet sonradan hosts dosyasını açtığımda bu dosya virüs tehtidi ihtimali sebebiyle orijinaline çevrilmiştir yazıyordu. Ben yine de hosts dosyasını sıfırlayıp Kaspersky ile tam tarama yaptım. Beni düşündüren şu neden trojan olarak gördü bunu ve bu hosts dosyasının değişmesi bilgisayara herhangi bir zarar verir mi?

Beni düşündüren şu neden trojan olarak gördü bunu
Belli standartlara göre isimlendirme yapılıyor, bu durumda zannedersem hosts dosyası yalnızca bilgisayara zararsız gözükerek halihazırda girmiş bir program tarafından değiştirilebileceği için trojan ismi uygun görülmüş.

bu hosts dosyasının değişmesi bilgisayara herhangi bir zarar verir mi?
Yönlendirilen linkler sahte değilse bir zararı olmaz, kendiniz de çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz hosts dosyasını.

O kutucuk, sahte Fitgirl sitelerine karşı bir önlem. Bu sitelerde paylaşılan repackler genelde zararlı içeriyor (kasti olarak). Fitgirl de bunların önüne geçip doğru web sayfasına yönlendirilmeniz amacıyla hosts dosyasında değişiklik yaparak, sahte site linklerini doğrudan orijinal sitesine yönlendiriyor. Genelde hosts dosyasında gerekmedikçe değişiklik yapılmadığı için de AV yazılımları bunu zararlı olarak algılıyor. Ortada zararlı bir eylem yok, Kaspersky her ihtimale karşı önlem almış sadece. AV açık kurulum yaptıysanız ve uyarı verilmediyse problem yok.

O kutucuk, sahte FitGirl sitelerine karşı bir önlem. Bu sitelerde paylaşılan repackler genelde zararlı içeriyor (kasti olarak). FitGirl de bunların önüne geçip doğru web sayfasına yönlendirilmeniz amacıyla hosts dosyasında değişiklik yaparak, sahte site linklerini doğrudan orijinal sitesine yönlendiriyor. Genelde hosts dosyasında gerekmedikçe değişiklik yapılmadığı için de av yazılımları bunu zararlı olarak algılıyor. Ortada zararlı bir eylem yok, Kaspersky her ihtimale karşı önlem almış sadece. Av açık kurulum yaptıysanız ve uyarı verilmediyse problem yok.

Kaspersky açıktı ve Trojan.Win32.Hosts2.gen hatası verdi. Düzelt ve yeniden başlat yaptım. Ardından da 2 kere tam 1 kere hızlı tarattım bir şey çıkmadı. Arkadaşlar hosts dosyası dedikten sonra hosts dosyasını sıfırladım. Zaten dosyayı ilk açtığımda bu dosya virüs tehdidi ihtimali sebebiyle Kaspersky tarafından orijinal haline çevirilmiştir yazıyordu. Ben yine de Microsoft sitesinden sıfırladım ve şu an bir sorun yok gibi duruyor.

Şimdi aynı durumu yaşadım. God of War indireyim dedim aynı hatayı verdi (Trojan.Win32.Hosts2.gen) CMD falan çıktı bir anda Allah'tan kasperskey tespit etti şimdi yeniden başlattım falan bir şey gözükmüo sorun olur mu (korsan yasak hocam demeyin oyun 900 TL şu an :/ )

Yeni konular

Geri
Yukarı