Residen Evil Oynama Sırası

karavana03

Decapat
Yer
İstanbul
Herkese merhaba. Resident Evil 2 Remake'in çıkışı ile birlikte seriyi baştan oynamak istiyorum ama tam sırasını bulamadım. Steam'da biraz farklı oyunları da vardı.

Tamam teşekkür ederim. Steam'da dediğim gibi Resident Evil Revelations diye bir oyun daha görmüştüm. O yüzden biraz kafam karışmıştı.
Ana seriden değil, onları daha sonra çerezlik oynarsınız. 0-1-2 şeklinde oynayın.

Ya bunlara hiç takılmadan, sırf RE 2 Remake'i anlayacağım diye kendini kasmaya çalışma bence. Onu oynamak istiyorsan, direkt oyna. Zaten oyunu hiç ana RE serisini oynamamış insanların oynaması için de yapıyorlar. Bir yerden oku, sonra direkt oyna. Diğer oyunlar RE 2 Remake kalitesinde değiller çünkü.

Remake 2'nin konusu orjinali ile aynı diye biliyorum tek fark grafikleri oyun motoru iyileştirilmiş. Öyleyse orjinal 2'yi oynamasanda olur.
Konusu aynı lakin tek farkı grafikleri değil. İçerisinde farklılıklar var, örneğin bulmacalar farklı.

Ya bunlara hiç takılmadan, sırf RE 2 Remake'i anlayacağım diye kendini kasmaya çalışma bence. Onu oynamak istiyorsan, direkt oyna. Zaten oyunu hiç ana RE serisini oynamamış insanların oynaması için de yapıyorlar. Bir yerden oku, sonra direkt oyna. Diğer oyunlar RE 2 Remake kalitesinde değiller çünkü.
Maalesef önceki oyunları oynamazsam kafa rahat etmiyor. :D

Resident Evil Remake (PC)
Resident Evil 2
The 4th Survivor
Resident Evil 3 (PC)
Resident Evil 0 (PC)
Resident Evil: Code Veronica X (PS3/360)
Resident Evil 4 (PC + HD Project Modu)
Separate Ways
Resident Evil Revelations (PC)
Resident Evil 5 (PC)
Lost in Nightmares
Desperate Escape
Resident Evil Revelations 2 (PC)
Little Miss
The Struggle
Resident Evil 6 (PC)
Resident Evil 7 (PS4/PSVR)
Bedroom
21
Daughters
Not a Hero
End of Zoe
Resident Evil Village (PC/PS5/Xbox Series X)

Geri
Yukarı