Resident Evil 8: Village nasıldır?

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Resident Evil 8: Village başlamayı düşünüyorum fakat tırsıyorum. Psikolojik anlamda ne gibi bir etki bırakır. Outlast'ı zar zor terleye terleye bitirmiştim. Sizce başlamalı mıyım, yoksa YouTube'dan izleyerek mi bitireyim? Çünkü izleyince fazla korkutucu olmuyor. Siz deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi yazar mısınız spoiler vermeden?

İzledim, Resident Evil 7: Biohazard gibi aşırı korkunç değil. Sadece ara ara ürkütücü/gerici olduğunu söyleyebilirim. İsterseniz YouTube'dan birazını izleyip kendiniz karar verin.

Şahsi fikrim korkutucu değil fakat atmosfer ile biraz geriyor insanı. Oynanış dinamiği olarak 7. oyunun gayet ötesinde. Mekanlar muazzam ötesi. Romanya ülkesinde küçük bir köyün(!) havasını resmen içinizde hissediyorsunuz.

Valla ben piyasada amator filmlerde dahil bütün cin filmlerini felan defalarca izlemiş biri olarak oynarken çok gerildim ve bıraktım. Oyun aslında korku değil gerilim çünkü o zombiler felan artık 5 yaşında çocukları bile korkutmaz ama oyundaki ambians, bir anda bir yerlerden bişey fırlatması felan insanı geriyor. İzlerken bu etkinin onda birini alamazsın ama onu söyleyim, oynaması çok farklı. Gerilmekten hoşlanmıyorsan oynama.

Oyunun ilk yarısı aşırı geriyor insanı, ilk yarısını bitirdikten sonra alışıyorsunuz o gerilime ambiyansa.
Hele ki bir bölüm var ( House Beneviento ) ben hayatımda bu kadar gerildiğimi bilmiyorum. Zaten o bölüm ödül almış korku-gerilim alanında. Bu bölümü geçtikten sonra bir daha korkmazsın zaten.
Her türlü oyunu oyna bitir bence, gayet güzel bir eser çıkmış ortaya.

7 veyahut Outlast kadar korkutmuyor, germiyor. Daha çok aksiyon ön planda. Tavsiye ederim.
Sesini kapatarak falan bitircem galiba. Triple A kalite oyun çünkü oynamazsam kendimi eksik hissederim. Outlast'ı da sesini kapatarak , arka planda Kral FM radyo açarak kendimi motive edip oynamıştım. Hele bu tür oyunları türkçe altyazılı oynamak acayip psikoloji bozuyor, orda yaşanan olayları anlamak falan.

Resident Evil 8: Village başlamayı düşünüyorum fakat tırsıyorum. Psikolojik anlamda ne gibi bir etki bırakır. Outlast'ı zar zor terleye terleye bitirmiştim. Sizce başlamalı mıyım, yoksa YouTube'dan izleyerek mi bitireyim? Çünkü izleyince fazla korkutucu olmuyor. Siz deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi yazar mısınız spoiler vermeden?

Soluğu makatından aldıran ürpertici bir oyundur. Ben bizzat oynarken o ortamın ambiansı olsun tahta gıcırtıları arasında.
İlerlerken gelen ürkünç sesler ve sisli manzara ortamından geçerken bayağı korkmuştum. Oynamanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı