Resident Evil serisi hangi sırayla oynanmalı?

celal_1433

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, RE7'yi yeni bitirdim. Şimdi de village yi satın alıp oynamayı düşünüyorum, daha sonra re 2 remake, 3, 4 doye devam edeyim diyorum. Sizin söyle oyna dediğiniz sıralama var mı? Bir de arkadaşlar önümüzde ki günlerde re serisine indirim gelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynama sırası konusunda bir fikrim yok ama ben 2-3-4-7-8 şeklinde oynamayı planlıyorum. İndirim konusunda da, 29 Haziran'da Steam yaz indirimleri başlıyor yüksek ihtimal o zaman indirime girer.

Selam arkadaşlar, RE7'yi yeni bitirdim. Şimdi de village yi satın alıp oynamayı düşünüyorum, daha sonra re 2 remake, 3, 4 doye devam edeyim diyorum. Sizin söyle oyna dediğiniz sıralama var mı? Bir de arkadaşlar önümüzde ki günlerde re serisine indirim gelir mi?
Steam yaz indirimlerinde yani haziranın sonunda kesin indirime girerler. Oynanma sırası olarak bu sıra gayet uygundur.

7. oyundan başlamışsınız bundan sonra direkt Village ve Shadow of Rose ek paketini oynayın. Eğer eski oyunları oynamam derseniz zaten geriye 2 3 4 remake kalıyor bu sırayla oynayın.

Steam yaz indirimlerinde yani haziranın sonunda kesin indirime girerler. Oynanma sırası olarak bu sıra gayet uygundur.

7. oyundan başlamışsınız bundan sonra direkt Village ve Shadow of Rose ek paketini oynayın. Eğer eski oyunları oynamam derseniz zaten geriye 2 3 4 remake kalıyor bu sırayla oynayın.
Bildiğim kadarı hikayeler birbirine bağlı değil Technopat da bir konu vardı re7 villlage 2 3 4 diye devam edin diyordu eski oyunları pek oynamayı düşünmüyorum remake sürümleri oynayacağım haziran sonu indirim gelsede alsak şuan uçuk fiyatlar.

Bildiğim kadarı hikayeler birbirine bağlı değil Technopat da bir konu vardı re7 villlage 2 3 4 diye devam edin diyordu eski oyunları pek oynamayı düşünmüyorum remake sürümleri oynayacağım haziran sonu indirim gelsede alsak şuan uçuk fiyatlar.
Bağlantı var aslında ama kritik seviyede değil Lore'a katkısı oluyor. Karakterleri onların geçmişini falan biliyorsunuz neler yaşadığını.

Yaz indirimlerinde kesin girer indirime tavsiyem 150 TL'lik Racoon Cİty Edition alın RE 2 3 remake var içinde. RE Village Gold Edition alın içinde Dlc'ler de mevcut fiyatı 200 TL oluyordu. Bu şekil daha ucuza almış olursunuz.

Buradaki liste yanlış

@celal_1433 eğer sadece Steam'deki oyunları baz alacaksak:
Resident Evil 0
Resident Evil 1
Resident Evil 3'ün hastaneye kadar olan kısmı (İlk yarısı)
Resident Evil 2
Resident Evil 3'ün son yarısı
Resident Evil 4
Resident Evil Revelations
Resident Evil 5
Resdent Evil Revelations 2
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil Village

Resident Evil 3 normalde bir yan oyun olacakken sonradan ana oyun yapılıyor. O yüzden öyle yarısı 2'nin öncesini yarısı 2'nin sonrasını anlatan saçma bir dizaynı var.

Buradaki liste yanlış

@celal_1433 eğer sadece Steam'deki oyunları baz alacaksak:
Resident Evil 0
Resident Evil 1
Resident Evil 3'ün hastaneye kadar olan kısmı (İlk yarısı)
Resident Evil 2
Resident Evil 3'ün son yarısı
Resident Evil 4
Resident Evil Revelations
Resident Evil 5
Resdent Evil Revelations 2
Resident Evil 6
Resident Evil 7
Resident Evil Village

Resident Evil 3 normalde bir yan oyun olacakken sonradan ana oyun yapılıyor. O yüzden öyle yarısı 2'nin öncesini yarısı 2'nin sonrasını anlatan saçma bir dizaynı var.
Bu şekil de karman çorman olmuş. Çıkış yılları arasında çok fark var. En iyisi çıkış yılına göre oynanmasıdır ama genelde kimse eski oyunları oynamak istemiyor. Hikaye de dediğim çok kritik değildir RE oyunlarında. Ben 4. oyundan başlamıştım seriye mesela.

Bu şekil de karman çorman olmuş. Çıkış yılları arasında çok fark var. En iyisi çıkış yılına göre oynanmasıdır ama genelde kimse eski oyunları oynamak istemiyor. Hikaye de dediğim çok kritik değildir RE oyunlarında. Ben 4. oyundan başlamıştım seriye mesela.
Konu sahibine bağlı bir durum bu. Eğer illaha hikâyeyi baştan sona düzgün bir sırayla göreceğim derse o sırayla gitmeli. Ha illaha tüm hikâyeyi göreceğim demezse:
Resident Evil 7
Resident Evil 2
Resident Evil 3
Resident Evil Village
Resident Evil 4
Sırasıyla gitmesi daha mantıklı olur. Hem oynanış hem görsel açıdan en iyi bunlar şu an.

Almak isteyen arkadaşlar varsa bu sitelerde de indirimde ;

Almak isteyen arkadaşlar varsa bu sitelerde de indirimde ;
Steam'e göre daha pahalılar. Bekleyip Steam'den alın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı