Resident Evil serisine Resident Evil 2'den başlasam anlar mıyım?

YigitElcin

Hectopat
Daha fazla  
RE Zero ve RE 1'in oyun tarzı hoşuma gitmedi. RE 2'den başlasam fazla şey kaybeder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski serilerini hatırlamıyorum. Uzun zaman olmuştu oynayalı. Fakat RE 7 ile 8 birbiri ile bağlantılı. Çıkacak olan bir sonra ki RE oyunu ise yine devam oyunu olacak. RE 3 Remake ise RE 2 Remake'in öncesinde geçiyor.

Eğer RE fanı değilseniz eski oyunları oynamaya gerek yok. Ben denedim ama oynayamadım, kendine çekmediler. 2'den başlayabilirsiniz, serinin Village dışında en iyi oyunu benim gözümde. Diğer oyunlarının da hikayelerini internetten okursunuz.

Hocam 7-8 aynı hikayeye bağlı ve diğerlerine göre çok daha iyi.

8'in sonunda Ethan öldü ve Rose ile ilgili önemli sahneler gösterildi. Büyük ihtimal 9'da aynı hikayenin devamı olacaktır Rose ile birlikte. Ama sürpriz dolu bir seridir Residen Evil ; belki Duke ile belki Mia ile belki de Ethan ile devam edebilir :D

Hocam 7-8 aynı hikayeye bağlı ve diğerlerine göre çok daha iyi.

8'in sonunda Ethan öldü ve Rose ile ilgili önemli sahneler gösterildi. Büyük ihtimal 9'da aynı hikayenin devamı olacaktır Rose ile birlikte. Ama sürpriz dolu bir seridir Residen Evil ; belki Duke ile belki Mia ile belki de Ethan ile devam edebilir :D
Size cevap verecekken Spoiler kısmıda açıldı başlar başlamaz ağır spoiler yedim..

Re Zero ve RE1'in hikayelerini dinleyin.

RE2 ve RE3 Remake'lerini oynayın.

RE4'ün Remake'i ise Capcom için bir sonraki hedef o yüzden onu atlayın. PC portu felaket PC harici bir konsolda oynayacaksanız, oynayın o zaman sıkıntı olmaz.

RE5 ve RE6 hikayelerini dinleyip geçin seriden soğumanıza sebep olurlar oynarsanız.

Sonra da RE7 ve RE8'i de bitirip -oynamadıysanız- RE4 Remake'i bekleyin.

Geri
Yukarı