Resident Evil Village neden kısaydı?

Sen zaten 8 saat oynamışsın bu oynanış süresi kişiden kişiye değişebiliyor. İnternetten bakarsak ortalama detaylı oynanırsa 10 saat üzerine çıkıyor ana hikaye.
Dostum benim anlamadın, diyorum ki hikayesi sırf 15 saat olsun, yan görevleri katmadım.
Fiyatından dolayı uzun olmasını istiyor olabileceklerini düşünüyorum ancak dediğiniz gibi uzun olması oyunu daha kötü yapacaktır aynı görevler yaparak sıradan bir Ubisoft oyunu gibi olması daha kötü olurdu bence. Oyun bu hali ile bu yılın ilk yarısında çıkan en iyi oyunlardan biri.
Dostum oyunu kötülediğim falan fiyatından dolayı eleştirdiğim yok sadece oyun çok çok güzeldi tadı damağımda kaldı bir nevi, sadece biraz daha uzun olsa iyi olurdu demek istiyorum, konu nerelerden nereye geldi gerçekten hayret.

Buradaki mesele şöyle. Ben The Witcher 3 olsun Batman Arkham knıgt olsun her zaman açıp oyanayabilecek vizyonda oyunlar olarak görüyorum. Buna hak edilen oynanış süresini verdiklerini düşünüyorum. Tabii daha çok vardır şu an aklıma gelen bunlar.

RE3 remake 259 TL RE Village 279 TL Steam fiyatı. Bu iki oyuna harcanan para sizce Steam kütüphanesini hak ediyor mu? Dünya kadar ödenen paranın hakkı aldığın oyunu sabah otursak oynamaya akşam bitiririz aga demek mi?

Buradaki mesele şöyle. Ben The Witcher 3 olsun Batman Arkham knıgt olsun her zaman açıp oyanayabilecek vizyonda oyunlar olarak görüyorum. Buna hak edilen oynanış süresini verdiklerini düşünüyorum. Tabii daha çok vardır şu an aklıma gelen bunlar.

RE3 remake 259 TL RE Village 279 TL Steam fiyatı. Bu iki oyuna harcanan para sizse Steam kütüphanesini hak ediyor mu? Dünya kadar ödenen paranın hakkı aldığın oyunu sabah otursak oynamaya akşam bitiririz aga demek mi?

Oyunun fiyatı yaşadığın ülkenin problemi firmanın değil. Ayrıca örnekte verdiğin oyunlarla hiç alakası yok. Bir oyun bana 80 saat boyunca baydırıcı sıkıcı bir deneyim yaşatacaksa ve ben hikayesini anlamak için saatlerce uğraşacaksam uzun olmasını istemem. Temiz 8-10 saat sürsün ve etkileyici olsun yeter. Tabii her oyun keşke sınırsız içerik sunabilse ama hem uzun olup hem tempo kaybı yaşatmayan çok nadir kaliteli oyunlar var ve bu formül Resident Evil serisine uygun değil. Adamlar zaten çok sık oyun çıkartıyorlar yani 10-15 sene bekletseler yine tamam diyeceğim.

Oyunun fiyatı yaşadığın ülkenin problemi firmanın değil. Ayrıca örnekte verdiğin oyunlarla hiç alakası yok. Bir oyun bana 80 saat boyunca baydırıcı sıkıcı bir deneyim yaşatacaksa ve ben hikayesini anlamak için saatlerce uğraşacaksam uzun olmasını istemem. Temiz 8-10 saat sürsün ve etkileyici olsun yeter. Tabii her oyun keşke sınırsız içerik sunabilse ama hem uzun olup hem tempo kaybı yaşatmayan çok nadir kaliteli oyunlar var ve bu formül Resident Evil serisine uygun değil. Adamlar zaten çok sık oyun çıkartıyorlar yani 10-15 sene bekletseler yine tamam diyeceğim.

Verdiğim örneklerin oyunla alakası var. Bu oyuna da para ödüyorsun. Diğer oyuna da para ödüyorsun. Senin tarzın buysa bir şey diyemem. Şahsen saydığım RE serisi oyunlara ben 50 TL'den fazla ödemem. Assassin's Creed gibi oldu artık. Seri uzadıkça tadı kaçtı. Oyunun içine muazzam değişiklik ve harika bir senaryo gelmedikçe oyunu bedava verseler oynanmaz bence.

Oynanış süresi olarak bana yeterli geldi. Çünkü oyun size gerçekten gerginliği ve o korkuyu yaşatabiliyor. Ubisoft oyunları ve diğer bazı firmaların yaptığı gibi aynı görevleri tekrar tekrar yapıp 30 saat oyun süresi koymak yerine gerçekten güzel olan ve oyuncuyu tatmin eden 10 saat yeterli geliyor. Ama ana hikaye biraz daha uzun tutulabilir. Bence böyle bir deneyimi 20-25 saat verebilselerdi tadından yenmezdi.

Neyse anlamak istemiyorsunuz sanırım bu son yorumum. Sen kapalı dünya gerilim-korku oyunu ile açık dünya aksiyon RPG oyunlarını birbirleriyle kıyaslayıp neden oynanış süreleri aynı değil diye şikayet ediyorsun. Oynadığın oyunların önce türlerine ve farklarına bir bak ve ayrıca RPG oyunlar bile sadece ana hikaye odaklı gidilirse kısa sürüyorlar. Oynanış sürelerinin uzun olması açık dünyasının gezilebilir olması ve yan etkinlikleridir. Bu kadar şikayet edecekseniz Resident Evil serisi size göre değildir almayın olur biter.

Neyse anlamak istemiyorsunuz sanırım bu son yorumum. Sen kapalı dünya gerilim korku oyunu ile açık dünya aksiyon oyunlarını birbirleriyle kıyaslayıp neden oynanış süreleri aynı değil diye şikayet ediyorsun oynadığın oyunların türlerine bir bak ve ayrıca RPG oyunlar bile sadece ana hikaye odaklı gidilirse kısa sürüyorlar. Oynanış sürelerinin uzun olması açık dünyasının gezilebilir olması ve yan etkinlikleridir. Bu kadar şikayet edecekseniz Resident Evil serisi size göre değildir almayın olur biter.
Aynen kardeşim yazdıklarımı da okumamışsın, ilerden sola döneceksin aynen.

Geri
Yukarı