Resident Evil Village Türkçe Yama V2

1625928601237.png

GF Çeviri olarak Resident Evil Village Türkçe Yamasının iyileştirme ve hata düzeltmelerini içeren 2. Versiyonunu yayınladık.

Versiyon 2 Notları:

- "ı" yerine "i" gözükmesi (font) sorunu çözüldü, sadece oyunun başında çok küçük bir kısım bu şekilde olabilir, daha sonra düzelecektir.

- Arayüzdeki bazı yerlerde ingilizce kalan kısımlar düzeltildi.

- "Kır" butonu düzeltildi.

- Altyazılarda bazı yerlerdeki anlam bozuklukları düzeltildi.

- Altyazılarda bazı yerlerdeki ingilizce kalan kısımlar düzeltildi.

- Döküm makinası görevindeki anlamsızlık düzeltildi.

- Günlükteki bazı çevrilmemiş kısımlar çevrildi.

- Çevrilmemiş bazı görev ipuçları çevrildi.

- Altyazılarda bazı yerlerde kod gözükmesine sebep olan hatalar düzeltildi.

- Diğer küçük iyileştirmeler.

Kurulum masaüstünüze gelecek olan "Kurulum" isimli dosyada anlatılmıştır.
Yamada gördüğünüz eksiklerle ilgili bize web sitemizdeki iletişim kısmından veya discord sunucumuzdan geri bildirim yapmayı ihmal etmeyin.
Bu yama GF Çeviri ekibi tarafından oyuncuların Resident Evil Village'ı Türkçe olarak oynayabilmesi için hazırlanmıştır
Yama her ne kadar Steam versiyon üzerinden orjinal oyuna uyumlu hazırlansa da, korsanda da çalışacaktır, ancak unutmayın, hiçbir zaman korsan önermiyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Proje Yöneticileri
Ctvxn
Jack Sparrow

Çevirmenler
scroult
BallaS
SalsaVoxCS
VokseT
Showmaker
Knbzkrt
Vahar'ai
ExacT
Murat Batın Gül
Segrais
honhon12
Stormstout
JackSparrow
Ctvxn

V2
Ctvxn
SahOzk

Paketleme & Çıkarma
Jack Sparrow
Sahozk

Tester
SahOzk

Font
BoomBookTR

Denenmesi lazım. Bugüne kadar başarılı dublajlara denk gelmedim hiç. Sony oyunlarının dublajları idare ediyor. Uncharted fena değildi. Ama yine de sırıtıyordu.
Uncharted'da Okan Yalabığın sesi Nathan'a aynı şekilde Elenanın seslendirmesi de çok yakışıyor bence, hiç yadırgamadığım nadir uyumlardan.

Uncharted'da Okan Yalabığın sesi Nathan'a aynı şekilde Elenanın seslendirmesi de çok yakışıyor bence, hiç yadırgamadığım nadir uyumlardan.
Evet, sırıtıyor dedim fakat ağır oldu biraz o. Daha da iyi olması gerekir demek istedim. Ama gayet iyiydi. Dediğim gibi başka güzel bir dublaja denk gelemedim. En güzeli Uncharted'tı.

Son sürümünü indirip kendim tarattığım zaman içinde trojan olduğu gözüküyor.
VirusTotal

Eki Görüntüle 1232274
Yanlış gözüküyor, dosyalar sistemde değişiklik yaptığından bazı antivirüsler virüs olarak görebiliyor, aslında burada antivirüsler bile değil 56 antivirüs arasından bir tanesi bulmuş o da microsoftunki (🤠) aslında buna takılman bile çok garip, istemiyorsan kullanmak zorunda değilsin, ancak buradan herkese dosyaları hazırlayan olarak çeviride virüs olmadığının garantisini verebilirim. Ha dersen ki Fluffy Manager'da virüs var, o zaman bütün mod piyasasının bilgisayarlar şimdiye gitmişti...

Son düzenleme:
Yanlış gözüküyor, dosyalar sistemde değişiklik yaptığından bazı antivirüsler virüs olarak görebiliyor, aslında burada antivirüsler bile değil 56 antivirüs arasından bir tanesi bulmuş o da microsoftunki (🤠) aslında buna takılman bile çok garip, istemiyorsan kullanmak zorunda değilsin, ancak buradan herkese dosyaları hazırlayan olarak çeviride virüs olmadığının garantisini verebilirim. Ha dersen ki Fluffy Manager'da virüs var, o zaman bütün mod piyasasının bilgisayarlar şimdiye gitmişti...
Kullanmak zorunda olmadığımın farkındayım. Sadece emin olmak için sorguluyorum. Windows'un kendisi, dosyayı tarattığı zaman bulamıyor ama VirusTotal'de bulunuyor. Neyse başka bir çeviri ekibinden en azından tarattığım zaman uyarı çıkmayan bir çeviri buldum onu kullanıyorum.

Kullanmak zorunda olmadığımın farkındayım. Sadece emin olmak için sorguluyorum. Windows'un kendisi, dosyayı tarattığı zaman bulamıyor ama VirusTotal'de bulunuyor. Neyse başka bir çeviri ekibinden en azından tarattığım zaman uyarı çıkmayan bir çeviri buldum onu kullanıyorum.
Yine dediğim gibi istediğini kullanmakta özgürsün, ancak Village'ı daha kaliteli bir çeviriyle oynamak isteyenleri bekleriz 🤠
Dosyaları hazırlayan kişi olarak virüs olmadığının garantisini verirken, üstüne 54 tane motordan arasında Kaspersky, Malwarebytes gibi antivirüslerin 53 tanesinin temiz bulmasına rağmen bu şekilde davranmak paronayaklık, ama olsun herkesin kişiliği farklıdır.

Edit: Kendi attığın linki kontrol edersen şu an nispeten daha kötü olan Microsoft dahil tüm antivirüsler %100 temiz buluyor, tüm oyuncular gönül rahatlığıyla kullanabilir 😉

1638709156951.png

Son düzenleme:
Yine dediğim gibi istediğini kullanmakta özgürsün, ancak Village'ı daha kaliteli bir çeviriyle oynamak isteyenleri bekleriz 🤠
Dosyaları hazırlayan kişi olarak virüs olmadığının garantisini verirken, üstüne 54 tane motordan arasında Kaspersky, Malwarebytes gibi antivirüslerin 53 tanesinin temiz bulmasına rağmen bu şekilde davranmak paronayaklık, ama olsun herkesin kişiliği farklıdır.

Edit: Kendi attığın linki kontrol edersen şu an nispeten daha kötü olan Microsoft dahil tüm antivirüsler %100 temiz buluyor, tüm oyuncular gönül rahatlığıyla kullanabilir 😉

Eki Görüntüle 1234086
Dostum dediğim gibi amacım kötülemek falan değil. Sadece nadiren hikayeli oyun oynayan birisi olarak, oyunun dilini Türkçe yapalım derken başıma iş açmak istemediğimden böyle bir bakış açısı ile yaklaşıyorum. Sen son VirusTotal sonuçlarını paylaşmasan sadece ben değil belki başkalarının da aklına soru işaretleri kalacaktı. Sonuçta bulunduğumuz dönemde insanlara güvenmek kolay değil. Son olarak çeviri için elinize, kolunuza sağlık.

Dostum dediğim gibi amacım kötülemek falan değil. Sadece nadiren hikayeli oyun oynayan birisi olarak, oyunun dilini Türkçe yapalım derken başıma iş açmak istemediğimden böyle bir bakış açısı ile yaklaşıyorum. Sen son VirusTotal sonuçlarını paylaşmasan sadece ben değil belki başkalarının da aklına soru işaretleri kalacaktı. Sonuçta bulunduğumuz dönemde insanlara güvenmek kolay değil. Son olarak çeviri için elinize, kolunuza sağlık.
Çeviriyle ilgili çok geri dönüş aldım kimsenin aklının ucundan bile geçmedi virüs olayı, 1/54 Microsoft'un diğerlerine göre nispeten daha kötü olan motoruna bakıp virüs var diyen tek kişi sensin ki sonradan o bile anladı virüs olmadığını 🤣, neyse olur böyle şeyler. Şüpheli yamalar ve ekipler var ama bizimki onlardan değil 👏

Yeni konular

Geri
Yukarı