Resim Dosyasını PDF'e çevirme yazılımı

foxhound

Hectopat
Makaleler
1
Yer
dev/sda/1
Daha fazla  
Meslek
Coder
Merhaba arkadaşlar, JPG gibi resim dosyalarını PDF formatına dönüştürebilen bir yazılım arıyorum. Aslında birkaç tane yazılım buldum fakat bu yazılımlar sadece dosyayı uzantı olarak değiştiriyor. Benim aradığım program ise, resim dosyasını PDF'ye dönüştürdüğünde resim dosyasındaki yazıları kopyalanabilecek şekilde gerçek bir PDF'e dönüştürmesi. Bu tür bir yazılım kullanan, bilen var mı? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, JPG gibi resim dosyalarını PDF formatına dönüştürebilen bir yazılım arıyorum. Aslında birkaç tane yazılım buldum fakat bu yazılımlar sadece dosyayı uzantı olarak değiştiriyor. Benim aradığım program ise, resim dosyasını PDF'ye dönüştürdüğünde resim dosyasındaki yazıları kopyalanabilecek şekilde gerçek bir PDF'e dönüştürmesi. Bu tür bir yazılım kullanan, bilen var mı? Şimdiden teşekkürler...
Böyle bir yazılım bilmiyorum ama şöyle bir yöntem kullanabilirsin. Önce resimdeki yazıyı normal TEXT'e çevir. Yazıyı kopyala ve Adobe Acrobat ile yazıyı PDF olarak kaydet. 😉
Resimdeki yazıyı normal TEXT'e çevirme linki: Free Online OCR - Convert JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF, PDF, DjVu to Text
Adobe Acrobat ile PDF oluşturma linki: adobe acrobat create pdf - Google'da Ara
Hatta burada direk PDF formatında indiriyormuş.
398939

Böyle bir yazılım bilmiyorum ama şöyle bir yöntem kullanabilirsin. Önce resimdeki yazıyı normal TEXT'e çevir. Yazıyı kopyala ve Adobe Acrobat ile yazıyı PDF olarak kaydet. 😉
Resimdeki yazıyı normal TEXT'e çevirme linki: Free Online OCR - Convert JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF, PDF, DjVu to Text
Adobe Acrobat ile PDF oluşturma linki: adobe acrobat create pdf - Google'da Ara
Hatta burada direk PDF formatında indiriyormuş.
Cevap için teşekkürler. Ancak benim işimi görmüyor bana direkt sayfa üzerinde değişiklik yapması gerekiyor. Ama verdiğiniz link eminim daha sonra işime yarayacaktır...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı