Resim kağıdından katlama izini geçirme

Toprakvv

Hectopat
Makaleler
3
Yarına resim ödevim var. Elimde standart boy resim kağıtları var ama hoca büyük boy istiyormuş. Elimde sadece 1 tane büyük boy resim kağıdı var ama o da buruşuk ve üstünde katlama izleri var. Bu izleri geçirmenin bir yolu var mıdır? Teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evdeki düz bir zeminde halının altına koy, kalın ve ağır bir halı olursa iyi olur, üstüne ağırlık bırak ben genelde öyle yaparım,
Bir de çok yaratıcı bir yöntem var, bu katlamaları baz alan bir resim çizebilirsin, mesela bir göl ve ağaçlar düşün, kağıt ortadan ikiye katlıysa üst taraf ağaçlar, alt tarafta göl ve üzerindeki yansıma olur, ortadaki iz de kontrast katmış olur, bunun gibi yaratıcılığını konuşup uyarlayabilirsin.

Evdeki düz bir zeminde halının altına koy, kalın ve ağır bir halı olursa iyi olur, üstüne ağırlık bırak ben genelde öyle yaparım,
Bir de çok yaratıcı bir yöntem var, bu katlamaları baz alan bir resim çizebilirsin, mesela bir göl ve ağaçlar düşün, kağıt ortadan ikiye katlıysa üst taraf ağaçlar, alt tarafta göl ve üzerindeki yansıma olur, ortadaki iz de kontrast katmış olur, bunun gibi yaratıcılığını konuşup uyarlayabilirsin.

İlk taktiği deneyeceğim ama konu uymadığı için öyle çizim yapamıyorum maalesef.

Ütünün altına koyabilirsin. Çalıştırmadan böyle üstünde düz bir zeminde gezdir.

Bu da mantıklı, çalıştırmadan gezdirebilirsin, ama sakın çalıştırma. Ben küçükken az buhar verimde düzelsin demiştim yumuşayıp çöp oldu tabii su değince :)

Geri
Yukarı