Resimlerim kötü mü?

Resim çizmek yetenek ister ama çizim tekniklerini bilmek en önemlisidir. O yüzden kursa gitmek yararlı olur. Çizim tekniklerini bildikten sonra belli bir seviyeye kadar güzel işler çıkarılabilir. Bahsettiğim bu teknikler olmadan yeteneğin bir anlamı kalmıyor. Çizimi kolaylaştıracak inanılmaz güzel teknikler var.

Zamanında Erdem'in çok hakkını yemişim, çok kalbini kırmışım. Neredesin Erdem? Gel de forum seviyesini yükselt biraz akapella videolarınla. :D

Seninle dalga geçtiğim için özür dilerim, sen bir melekmişsin de kıymetini bilmemişiz...
Ne diyorsunuz? Ben Erdem değilim.

Bir çizimi 100 kere çizmeden güzelleştiremezsiniz başlangıçta.

Ben halen eskiz, eskiz, eskiz, mürekkep, mürekkep gibi 5 basamaktan sonra dijitale geçiyorum.

O yüzden dijitale ağırlık vermeden önce, fiziki kağıt/kurşun kalem üzerinden devam edin.

Çizim hayatımda öğrendiğim yegane şey, kağıtta/dijitalde harika duran bir çizim gerçekte/3boyutta berbat olabilir.

Çizim yeteneğiniz varsa geliştirmesi kolaydır tekniklerle.
Yoksa teknikleri sürekli deneyerek geliştirebilirsiniz.
Çizim yeteneği + teknik + bilgi = harika kişiselleştirilmiş çizimler haline gelir.
Çizim yeteneği + teknik + bilgi + ruh = sanata başlarsınız.
Çizim yapacaksanız iyi haber, çizmeye devam ettiğiniz sürece her zaman daha iyiye gidersiniz.

Dürüst cevap istiyorsan, 18 yaşında biri için kötü. Ama başlamak için hiçbir zaman geç değildir. 46 yaşında resim çizmeye başlayan birisini biliyorum.

Kalem ile. Hem de iPad Pro.
iPad Pro olması bir şeyi değiştirmiyor; yetenek ve çalışma lazım. Kullanılan cihaz ve programın pek önemi yok, insanlar 30 yıl önceki bilgisayarlarda bile 3D animasyon filmler yaptı.

Geri
Yukarı