Resimlerimi ve videolarımı depolayabileceğim bir servis var mı?

iambmys9

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Case: Xigmatek Venom X | MBO: Asus TUF B450-PRO GAMING | CPU: AMD Ryzen™ 5 3600X , @ 3.8GHz | CPU Cooler: Stock | RAM: Crucial 16GB (2x8GB) Ballistix Sport LT Gray DDR4 @ 3000MHz | GPU: ASUS RADEON™ RX 5700XT 8GB GDDR6 @ 1905 MHz 256-bit | PSU: XIGMATEK X-POWER 650W 80+ | SSD: Kingston 480GB HyperX Fury 3D | M.2 SSD : 1 WD 240GB Sata Green M.2 SSD | Display: AOC Q3279VWFD8 |
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Merhaba, aylık olarak resimlerimi ve videolarımı depoluyorum her ay yaklaşık 100-130GB arasında depolama yapıyorum. Bunun için internet üzerinden kullanabileceğim bir servis var mıdır? Bütçe olarak fazla olmayan ve yıllık ödenen 1TB depolama ile başlamak istiyorum şimdilik. FTP alsam resimleri ön izleyebilir miyim yani sürekli bir resmi ya da videoyu görmek için indirmem mi gerekiyor? Yıllık 300TL bütçem var. Sadece video ve fotoğraf depolama amaçlı kullanılacağı için VDS düşünmüyorum hem fiyat olarak fazla hem de depolama alanı az.

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Fotoğraflar bütçeniz ve depolama olarak gayet yeterli bence sizin için.
1600777330090.png

Google Drive en mantıklı seçenek olacaktır. Hem gayet ucuz hemde depolaması gayet yeterli.

Google Drive'ın hem sitesi hem de mobil uygulaması tam anlamıyla çöp. İnsanı delirtiyor fakat ucuz.

Mega iyi fakat indirme sistemi bazen insanı sinir edebiliyor ve IDM kullanamıyorsunuz.

Yandex Disk gayet iyi fakat o da depolamayı dolarla sattığı için pahalı oluyor.

Her yıl bu tür depolama sitelerine para ödeyeceğinize bütçenizin üzerine biraz daha ekleyip 1-2 TB HDD almanızı öneririm. Hem kutu ile istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz hem internetinizden harcama yapmaz indireceğiniz zaman. 100-130 GB büyük bir rakam.

Yorumlarınız için teşekkür ederim Google Fotoğraflar uygulamasını alacağım.
Her yıl bu tür depolama sitelerine para ödeyeceğinize bütçenizin üzerine biraz daha ekleyip 1-2 TB HDD almanızı öneririm. Hem kutu ile istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz hem internetinizden harcama yapmaz indireceğiniz zaman. 100-130 GB büyük bir rakam.
Yakın zamanda zamanında satın aldığım HDD durduk yere bozuldu yaklaşık 600GB'lık fotoğraflarım ve videolarım gitti. Bu yüzden güvenim kalmadı. En azından bir sorun durumunda bundan Google sorumlu olur.

En azından bir sorun durumunda bundan Google sorumlu olur.
Silinen dosyaları her türlü geri getiriyorlar, bundan yana şüpheniz olmasın. Hem Mega'da hem de GDrive'da çöp kutusundan bile silinmiş üstünden zaman geçen dosyaları geri getirtmiştim. Mega iyice coşup birkaç aylık eski dosyaları bile geri getirmişti. Demek ki biz tamamen silsek bile depolamaya devam ediyorlar :)

Geri
Yukarı