Reşit olmayan birini zorla yurt dışında tutma cezası nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Selam Technopat ailesi, ailem beni uzun süredir yurt dışında tutuyor okula gidemiyorum okulu dondurdular burada çalışıyorum.
Aslinda şu an vizemin süresi bitti 3 ay kalabilirken 4 aydir buradayim ve ülkeyi gerçekten çok özlüyorum.
Gidip buradaki polislere söylesem beni geri gönderirler mi yoksa tutuklarlar mi?
Nasıl işliyor bilenler yardımcı olabilir mi?
Yaş 17.
Ülke Rusya.

Hocam Rusya kötü mü?

Kötü demiyorum ama hava aşırı soğuk donuyorum bildiğin dışarı çıkıp gezemezsin soguktan.
Bide savaş yüzünden ekonomi iyi değil şuanda. Burdaki vatandaşlari savaşa aliyolar ukraynaya bazilari ülkeden bile kaciyor.

Kamerasi kirik hocam ne diyim 2 yillik cihaz yani idare ediyoruz İphonumuz olmadi.

Kötü demiyorum ama hava aşırı soğuk donuyorum bildiğin dışarı çıkıp gezemezsin soguktan.
Bir de savaş yüzünden ekonomi iyi değil şu anda. Buradaki vatandaşlari savaşa aliyorlar Ukrayna'ya bazilari ülkeden bile kaciyor.

Buradaki insanlar sürekli Türkiye'ye tatile gitme hayali kuruyor nedense bende onlari anlamıyorum bazilari yasamak bile istiyor Türkiye'de coğrafi olarak şansli oldugumuz icin sanirim.

Aylık aldığınız ücret ne kadar hocam ve orada nerede kalıyorsunuz?

Aylık aldığınız ücret ne kadar hocam ve orada nerede kalıyorsunuz?

Akrabalarimda kalıyorum ücret TL çevirdigimizde 8500₺ ye denk geliyor.

Ama sorun o değil işim var güzelde hayatim boyunca ayni noktada kalamamki ben liseyi bile bitirmemisim nasıl yasiyacağım boyle ileride?

Türkiyeye gelmek dışında herhangi bir şeyi yapabilirsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı