Reşit olmayan birisi pasaport alabilir mi?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Arkadaşlar yeni yılda pasaportlara zam gelecek haberi duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Yaşım 15 ve 10 yıllık pasaportlar 1500 TL sanırım. Yeni yılda 6000 TL olacak galiba. Ben 18 yaşına gelene kadar beklemek istemiyorum, ailemle beraber gidebiliyorum sanırım 18 yaşında olmadığım için. Kısaca ben yurt dışına nasıl çıkabilirim?

Arkadaşlar yeni yılda pasaportlara zam gelecek haberi duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Yaşım 15 ve 10 yıllık pasaportlar 1500 TL sanırım. Yeni yılda 6000 TL olacak galiba. Ben 18 yaşına gelene kadar beklemek istemiyorum, ailemle beraber gidebiliyorum sanırım 18 yaşında olmadığım için. Kısaca ben yurt dışına nasıl çıkabilirim?

25 yaştan küçük öğrenci olduğunuz için sadece defter bedeli ödeyerek alabilirsiniz. 18 yaşından küçük olduğunuz için azami 5 yıl veriliyor.

2023 için harç, vergi ve ceza ücretleri %122 zam yapılacakmış. Öğrenci pasaportu için buradan bakabilirsiniz Öğrenci Pasaportu Nedir Kaç Yıllık Alınır?

@WolreaG annen ve baban notere gidip tek başına yurt dışına çıkmanla ilgili bir yazı çıkarttırıp imzalarlarsa ve seyahatin boyunca o yazı yanında olursa yurt dışına tek başına çıkabilirsin. Daha önce çıktığım için biliyorum.

Ailenle nüfus ve vatandaşlık müdürlüğüne git, verirler. Babam yeşil pasaport alacaktı, bütün aileye çıkarttı. Benim de var ama 5 yıllığına geçerli.

Geri
Yukarı