Resmi sunucularda ping çok yüksek

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Wi-Fi üzerinden bağlanıyorum. Çok iyi bir internetim olduğu söylenemez ancak normalde 100 ping üzerini nadir görürdüm. Tek bir oyuna mahsus değil bu sorun. Örneğin CS:GO'nun topluluk sunucularında sorun yokken, Valorant ve CS:GO resmi sunucularında 350 ping sabit oynuyorum. Sadece resmi sunucularda pingin yüksek olması sorunun internetim kaynaklı olması düşüncesinden itiyor, artı olarak aynı sorun telefonun internetine bağladığımda da var. Telefona da bağlasam ping sadece resmi sunucularda çıkıyor ve 300 ping civarı sabit. İnternet kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Bunun bir çözümü var mıdır?

Mesela CS:GO'da yurt dışı serverları geldiğinde ping olmuyor mu? Sadece TR sunucuların özel mi? DNS değiştirip deneyebilirsin. VPN açıp deneyebilirsin. Wi-Fi ile oyun oynamak zehirdir. Ethernet kablosu almalısın en kısa zamanda, özellikle shooter gibi aktif görmen gereken oyunlarda. Wi-Fi, internetin iyi olsa bile, dibinden bağlansan bile bir kişinin Facebook, YouTube, Instagram vb uygulamaya girmesi ile lag oluşturur.
Bazı dönemler internet sağlayıcısı yüzünden de oyunlarda sorun yaşanabilir.(sorun ya da altyapı çalışması.)

Topluluk sunucuları daha yakın olduğu için genelde ping düşüktür ama önceden 100 ping gördüğünüzü söylemişsiniz. Wifi sürücülerini güncellemeyi deneyin.
Mesela CS:GO'da yurt dışı serverları geldiğinde ping olmuyor mu? Sadece TR sunucuların özel mi? DNS değiştirip deneyebilirsin. VPN açıp deneyebilirsin. Wi-Fi ile oyun oynamak zehirdir. Ethernet kablosu almalısın en kısa zamanda, özellikle shooter gibi aktif görmen gereken oyunlarda. Wi-Fi, internetin iyi olsa bile, dibinden bağlansan bile bir kişinin Facebook, YouTube, Instagram vb uygulamaya girmesi ile lag oluşturur.
Bazı dönemler internet sağlayıcısı yüzünden de oyunlarda sorun yaşanabilir.(sorun ya da altyapı çalışması.)
Dediklerinizi deneyeceğim teşekkürler. Ancak @Kishire, bir kişi Instagrama falan girdiğinde yine de lag olur demişsiniz lakin o sırada bir tek benim kullandığım ve sadece oyun oynadığım telefon ağında da ping bu şekilde hatta daha da yüksek. Durum burada patlıyor.

Dediklerinizi deneyeceğim teşekkürler. Ancak @Kishire, bir kişi ınstagrama falan girdiğinde yine de lag olur demişsiniz lakin o sırada bir tek benim kullandığım ve sadece oyun oynadığım telefon ağında da ping bu şekilde hatta daha da yüksek. Durum burada patlıyor.

Telefon ağından kastın mobil veri olarak anlayıp öyle cevaplayayım. Benim de 4.5G 70 80Mbit hızda mobil verim olmasına rağmen oyunlarda pingim 100 üstü sabit olmuyor hiçbir zaman. Laglı oynanış sunuyor. Veri paylaşımı ile telefon dibindeyken. Speedtest'ten ev internetini test et. Aldığın paketten düşükse sağlayıcıyla konuş derim. Ethernet kablosu şart ama farkını anlarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı