ReviOS kurulumu sonrası Wi-Fi çalışmıyor ve ekran çözünürlüğü düştü

Tagnoult

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, yardımınıza ihtiyacım var. Eski bir HP bilgisayarıma ReviOS kurdum daha hafif ve hızlı çalışsın diye fakat bilgisayar eski olduğu için birkaç sorun çıktı. Ekran çözünürlüğü 1600x900'dü (Windows 7 kuruluyken) şimdi en fazla 1152x864 yapabiliyorum ve Wi-Fi çalışmıyor resimde göründüğü gibi.
Nasıl çözeriz? Cevaplarınızı bekliyorum.

IMG_0930.PNG

Dosya Ekleri

• IMG_0931.PNG
    IMG_0931.PNG
    477,9 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_0932.PNG
    IMG_0932.PNG
    532,6 KB · Görüntüleme: 10
Çözünürlük düşme sebebi ekran kartı sürücülerinden kaynaklı. Laptop modeli belirtin ya da aygıt yöneticisinden donanım kimliklerini paylaşın, üstteki arkadaşın dediği büyük ihtimalle wifi sorununu çözer.

Islemcinizin igpu'su yok. Araştırdım fakat HD graphics yok sanırım bilgisayarınızda. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıları sekmesine gelip kaç tane aygıt var bakar mısınız? Ek olarak donanım kimliğini de paylaşın çünkü laptopun bir sürü alt modeli var. Onu belirtmemişsiniz.

Islemcinizin igpu'su yok. Araştırdım fakat HD graphics yok sanırım bilgisayarınızda. Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcıları sekmesine gelip kaç tane aygıt var bakar mısınız? Ek olarak donanım kimliğini de paylaşın çünkü laptopun bir sürü alt modeli var. Onu belirtmemişsiniz.
Microsoft basic display adapter diyor görüntü bağdaştıcısında
donanım kimliği nerede bilmiyorum, internetten baktım fakat kafam karıştı ufak bi özetlerseniz hemen atarım. Sağolun

Arkadaşlar iki sorunuda çözdüm, böyle bir sorunla karşılaşan eski model bilgisayarlarını Windows 10'a çevirmek isteyen dostlarıma yardımcı olmak için yazıyorum. Bilgisayarım HP Pavilion Dv-7, eski bir bilgisayar. İlk normal Windows kurmayı denedim olmadı. Revios yükledim fakat yüklediğimde konunun içeriğindeki hatalar oldu. Sonra tekrar Windows 7'ye kurdum ve çok fazla hata ile karşılaşınca mecbur kaldım Windows 10'a geçmeye. Tekrardan Revios kurdum. Çözünürlüğün düşmesinin sebebi yüksek ihtimal (bilgisayarınız eski olduğu için) ekran kartını okumamasıdır. Ben sorunu ekran kartımın driver sitesine girerek Windows 8 için olan versiyonunu kurarak hallettim. Aslında hayal kırıklığı bekliyordum fakat şuan baya bi mutluyum. Wifi sorunu ise benim aptallığım oldu. Cihazımın üstünde wifiyi açıp kapatmayı sağlayan bi tuş var. Açık olması wifiyi kapatması anlamına geliyor, üstüne tıkladım wifiyi aramaya başladı.
Özet olarak eski bir bilgisayarınız varsa (çokta eski değil) illa driverlerin üstünde Windows 10, Windows 8 uyumlu olanlara bakmayın. Windows 10 desteği yoksa 8'i deneyin 7'yi deneyin. Ben denedim sorunum çözüldü.

(Pek bilgili değilim bilgisayar hakkında ben sadece yardımcı olur diye yazdım)

Yeni konular

Geri
Yukarı