Revo Uninstaller kanıt tarama ne işe yarıyor?

Edgar

Centipat
Katılım
16 Haziran 2020
Mesajlar
1.188
Çözümler
1
Kanıt tarama ne işe yarıyor?

Capture.png
 

Channelington

Megapat
Katılım
5 Temmuz 2019
Mesajlar
4.629
Makaleler
25
Çözümler
157
Yer
İstanbul
Özelliğin ne işe yaradığını açıklamadan önce; belirttiğiniz özellik tam olarak, kanıt yok edici olarak geçiyor. Türkçe olarak kullanan kullanıcıların bir kafa karışıklığı yaşamamaları adına düzeltme ihtiyacı duydum.

Normal şartlarda, bilgisayarınızdan sildiğiniz verileri (örneğin dosyaları veya klasörleri), geri dönüşüm kutusundan silebilir ve herhangi bir kurtarma aracı ile geri kurtarabilirsiniz. Bu durumun asıl sebebi, verilerinizin fiziksel olarak silinmemesinden kaynaklanmaktadır. Revo Uninstaller ise, bu durumun yaşanmaması için kanıt yok edici özelliğini sunuyor.

Kanıt yok edici; daha önceden sildiğiniz verilerin tekrardan kurtarılmaması adına, disklerinizin içerisinde tarama işlemi gerçekleştiriyor. Tarama işlemi sonucunda, daha önceki sildiğiniz verilerin de fiziksel hâlleri temizlenerek kurtarılamaz hâle getiriliyorlar. Bu sayede sizin dışınızdaki kullanıcılar, herhangi bir kurtarma aracı ile sildiğiniz verilere ulaşamıyorlar. Normal temizleme işlemine göre farklı bir mantık sunduğundan, daha uzun işlem süreleriyle karşılaşabilirsiniz. Bunu da hatırlatmak gerekebilir.

Her kullanıcı için gerekli midir diye soracak olursanız, pek öyle gözükmüyor. Çünkü yanlışlıkla silinebilecek dosyaların geri kurtarılabilmesi, her kullanıcı için hayat kurtarıcı olacaktır. Fakat sildiğiniz dosyaların sizi ele vereceğini düşünüyorsanız veya arkanızda iz bırakmak istemiyorsanız, bu özellik yararlı olabilir.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı