Revo Uninstaller Ne İşe Yarıyor?

bir2bir3bir4

Hectopat
Dediklerinize ne yazık ki tamamen katılmıyorum. 1, 4 ve 6. adımlar bence gereksiz. Hizmetler ile oynamanızı tavsiye etmem. Temp klasörünün içerisinin ise sık sık temizlenmesini tavsiye etmem. Ayda maksimum 1 kere temizlik fazlası ile yeterli olacaktır. Ek olarak Opera yerine Edge kullanabilir üyeler. Bence çok daha stabil ve daha az RAM tüketiyor. Sırf kullanışlılığı bile yeterli bence.

Bu arada Revo'nun doğru kullanımı önemlidir. Sürekli kullanımını tavsiye etmem ve zaten Sosyal'e onu da ben eklemiştim, diğer üyeler de faydalansın diye. Hatta isterseniz linkini aşağıya bırakayım.
O program ne işe yarar ?

O program ne işe yarar?
Paylaştığım linkte gerekli bilgileri vermiştim. İncelemenizi öneririm. Yakında bir ekleme yaparım belki oraya. 😉

Önce programın kendi uninstaller'ı yardımıyla size programı kaldırtıyor, ardından sisteminizde bir tarama yaparak kayıt defteri girdilerini ve artık dosyaları temizlemenizi sağlıyor.

Zaten gerekli bilgiler verilmiş fakat ben yine kısaca söyleyeyim. Programın amacı: Sisteminizde bulunan yazılımları kalıntısız silmenize yardımcı olmak.

Bu arada belirteyim paylaştığım linkten yazılımı takip ederek güncelleme alıp almadığını ya da güncellemelerin ne olduğunu görebilirsiniz. Örneğin aşağıda en son sürümün güncelleme notlarını paylaşmıştım. Bu sayede uygulamanın güncelliğini ve güncelleme sonrası ne eklendiğini görebilirsiniz.

Bu arada belirteyim, paylaştığım linkten yazılımı takip ederek güncelleme alıp almadığını ya da güncellemelerin ne olduğunu görebilirsiniz. Örneğin aşağıda en son sürümün güncelleme notlarını paylaşmıştım. Bu sayede uygulamanın güncelliğini ve güncelleme sonrası ne eklendiğini görebilirsiniz.

Ek olarak, değerlendirme yapmayı da unutmayın.

RevoUninstaller, kalıntısız silmeye yarayan bir programdır. :)

Ek olarak, değerlendirme yapmayı da unutmayın.
Onu söyleyince biraz beğeni istemiş ya da değerlendirme istemiş gibi oluyor o yüzden söylemedim ama hatırlattığınız için teşekkürler. :D

Sadece program kaldırmıyor. Başka özellikleri de var. Bunları aşağıda sıraladım

Zorla Kaldır

Bir programı kaldırdınız ama hala kalıntıları olduğundan şüpheleniyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Zorla Kaldır seçeneğine programın/oyunun tam adını yazın ve Geliştirilmiş seçeneğini seçerek tekrar tarayın. Kalıntıları gösterir.

Otomatik Başlatma Yöneticisi

Burada Windows ile otomatik olarak başlayan programları, güncellemeleri gösterir. Kullanmadığınız programları ve güncellemeleri kapatırsanız PC açılırken sistemin yüklenmesini hızlandırır.

Geçmiş Temizleyici

CCleaner tarzında bir temizleme yapıyor ama CCleaner kadar gelişmiş değil. Yüklü tarayıcıların çerezlerini silme, Windows Temizleyici ve Office temizleyici özellikleri var.

Avcı Modu

Daha önce kullanmadım ama Revo'nun açıklamasına göre bu masaüstü veya sistem tepsisindeki uygulama simgelerini veya açılan uygulama pencerelerini kaldırma, durdurma veya silme yeteneği sağlıyormuş.

Revo Uninstaller Pro ile Yükle

Ben genelde kullanmıyorum bu özelliği. Mesela bir .exe dosyası indirdiniz. Buna sağ tıklayıp Revo ile yüklerseniz o programın kurulumu izler ve günlük dosyası oluşturur.

Arkadaşlar biraz geç olacak ama programda yanlışlıkla avcı kipi moduna bastım ve uygulama kendini aşağı aldı hemen. Bir şeyleri silmiş midir?

Yeni konular

Geri
Yukarı