Revo Uninstaller'ın bozduğu sistem nasıl düzeltilir?

eyre

Hectopat
Makaleler
2
RAM
Corsair LPX 8GB 3200Mhz CL16
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 250GB, Seagate Laptop Thin HDD 500G
Ekran kartı
Galax OC GTX 1060 3GB
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
AMD Ryzen 2200G(3.7GHz OC)
Yaklaşık 1 saat önce Revo Uninstaller ile BlueStacks'in tüm uygulamasını ve servislerini kaldırdım. Kaldırdıktan sonra masaüstündeki çoğu uygulamam ve dosyalarım silindi. Ayrıca şu anda uygulamalarım arama çubuğu üzerinden aradığımda bile çıkmıyor. Diske baktığımda herhangi bir boş alan artışı gözlemlemedim. Tüm programlar hala bilgisayarda ama kısayol olmadan erişemiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Bir de Dosya Gezgini'ndeki bir konumda tüm programların kısayollarının bulunduğu bir konum hatırlıyorum ama aklımda değil. En azından sorunumu çözemezsek onun yerini hatırlayan var mı?

1683463155162.png

Şurada "Tools" tuşuna bastığınızda Backup Manager göreceksiniz. Bu şekilde kurtarabiliyorsunuz. Kayıt defterindeki bazı sistem keylerini sildi muhtemelen. Program silmeden önce eğer Advanced taratıyorsanız kontrol etmekte fayda var bazen.

Eki Görüntüle 1770045

Şurada "Tools" tuşuna bastığınızda Backup Manager göreceksiniz. Bu şekilde kurtarabiliyorsunuz. Kayıt defterindeki bazı sistem keylerini sildi muhtemelen. Program silmeden önce eğer Advanced taratıyorsanız kontrol etmekte fayda var bazen.

Pro kullanmadan Backup Manager kullanamıyor muyum?

Elinizde kurulum USB'si varsa bununla onarmayı da deneyebilirsiniz.

Öyle bir uyarı veriyorsa evet. Kurtarma seçenekleri işe yaramazsa da elinizdeki bir diğer seçenek temiz kurulum yapmak.
Yerlerini bulup yedek alın. Sonra temiz kurulum yaparsınız.
Elinizde kurulum USB'si varsa bununla onarmayı da deneyebilirsiniz.

Son çare @Yener K. hocamın çözümünü deniyorum. Kurulum USB'si hazırlanıyor, onarmayı deneyeceğim. Olmazsa direkt temiz kurulum.

Yaklaşık 1 saat önce Revo Uninstaller ile BlueStacks'in tüm uygulamasını ve servislerini kaldırdım. Kaldırdıktan sonra masaüstündeki çoğu uygulamam ve dosyalarım silindi. Ayrıca şu anda uygulamalarım arama çubuğu üzerinden aradığımda bile çıkmıyor. Diske baktığımda herhangi bir boş alan artışı gözlemlemedim. Tüm programlar hala bilgisayarda ama kısayol olmadan erişemiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Bir de Dosya Gezgini'ndeki bir konumda tüm programların kısayollarının bulunduğu bir konum hatırlıyorum ama aklımda değil. En azından sorunumu çözemezsek onun yerini hatırlayan var mı?
Ben de uzun süredir Revo Uninstaller kullanıyorum herhangi bir sorun yaratmadı ama bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı