Çözüldü rFactor açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Magiatrix

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta yazıldığı gibi bir süredir bu sorunla karşı karşıyayım. Hata raporları ekteki gibidir.

Çözüm
Raporunuzun içeriği değişmiş. Şimdiki raporda birkaç .dll hatası görüyorum. Önceki sayfada eksik bir öneri gelmiş, tamamlamak gerekirse:

Şunu silin:

C:\Windows\System32\D3DX9_43.dll

Ardından yükleyin:

Eğer sorununuz çözülmezse bir rapor daha paylaşın.
@Magiatrix

Hatanın görüntüsünü atabilir misiniz? 0xc000007b olduğunu düşünmüyorum.

Merhaba, hata 0xc000007b değildi. Başka bir hata ile beraber konuyu açtığım için moderatör başlığı bu şekilde yazmış. Fakat Process Monitor ile hatayı kendim analiz etmeye çalıştım, birkaç .dll ekledikten sonra 0xc000007b hatası verdi. Ardından tekrar bir takım .dll ekledim fakat sadece oyun logosu gelip tekrar görev sonlandı. Eksik .dll olduğundan eminim fakat tespitini yapmakta zorlanıyorum.

Merhaba, hata 0xc000007b değildi. Başka bir hata ile beraber konuyu açtığım için moderatör başlığı bu şekilde yazmış. Fakat Process Monitor ile hatayı kendim analiz etmeye çalıştım, birkaç .dll ekledikten sonra 0xc000007b hatası verdi. Ardından tekrar bir takım .dll ekledim fakat sadece oyun logosu gelip tekrar görev sonlandı. Eksik .dll olduğundan eminim fakat tespitini yapmakta zorlanıyorum.

O bahsettiğiniz eksik .dll'ler nedir? Rapora bakamıyorum maalesef telefondayım.

C:\Windows\System32\d3dx11_43.dll
Bunu sil.

Bunu kur: DirectX İndirme Aracı

İşe yaramadı, hatanın farklı bir nedenden olması muhtemel sanırım. Tespiti için neler denenebilir?

**Edit**
Denediklerim:
1- ekran kartı sürücü güncellemesi.
2- oyun dosyalarının bütünlüğünü kontrol etme
3- bazı Visual Studio güncellemeleri.

Geri
Yukarı