RGB fan nasıl yağlanır?

Fiej

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. RGB fanımdan ses gelmesi üzerine rulmanı yağlamam gerektiğini öğrendim. Ancak fanın üstündeki yapışkan etiketi kaldırdıktan sonra böyle bir yerin bulunmadığını gördüm. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube'den videolarını araştırabilirsiniz bulamazsanız da fanın ortasındaki mekanizmaya azar azar yağ dökebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan yaprakçıklarının iç kısmından dışarıya doğru eşit şekilde sağ ve sol taraflardan hafif bir baskı uygularsanız yaprakçık gövdeden ayrılır ve rulmanın olduğu bölge açığa çıkar, içeriye hafif şekilde yağ damlatıp 3-4 dakika sonra yaprakçığı aynı şekilde yuvaya oturtup hafif bir baskı uygulayın, tamamlanacaktır.

Fan yaprakçıklarının iç kısmından dışarıya doğru eşit şekilde sağ ve sol taraflardan hafif bir baskı uygularsanız yaprakçık gövdeden ayrılır ve rulmanın olduğu bölge açığa çıkar, içeriye hafif şekilde yağ damlatıp 3-4 dakika sonra yaprakçığı aynı şekilde yuvaya oturtup hafif bir baskı uygulayın, tamamlanacaktır.
Teşekkürler
Denedim, ne yazık ki çözüm sağlayabilmiş değil. Şırıngayla rastgele damlattım. Ses hala geliyor.
Teşekkürler
Denedim, ne yazık ki çözüm sağlayabilmiş değil. Şırıngayla rastgele damlattım. Ses hala geliyor.
Dediğiniz gibi yaprakçıkları gövdeden ayırmaya çalıştım, ayrılmadı :)

Son düzenleme:
Merhabalar bir çözüm bulabildiniz mi çünkü bende RGB fan kullanıyorum ve yağlamam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı