RGB Fanları Kontrolcüden Anakarta Bağlamak

arslankaan99

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Freelancer
Elimde 3 adet Corsair SP120 fan bulunmakta yanında kontrolcü ile geldi ancak ben anakarttan kontrol etmek istiyorum. Kontrolcüden Anakarta giden kablolar aşağıda mevcut. Bunlar tam olarak nereye bağlanacak?
Anakart: Gigabyte B450 Aorus Elite

IMG_20191204_124528.jpg
IMG_20191204_124542.jpg

Aşağıda verdiğim adresten kullanım kılavuzu ile RGB ve diğer aklına takılan bağlantıları yapabilirisin.
Screenshot_20191204_130312_com.google.android.apps.docs.pngScreenshot_20191204_130252_com.google.android.apps.docs.png

Aşağıda verdiğim adresten kullanım kılavuzu ile RGB ve diğer aklına takılan bağlantıları yapabilirisin.
Eki Görüntüle 468540Eki Görüntüle 468541
Hocam baktım zaten anakartın içinden çıkıyor manueli. Öyle bir şey yazsa burayı meşgul etmem.
@arslankaan99 yapmasınız. Içinden çıkan kontrolcü ile kontr edebilirsiniz. Diğer türlü Lighting Node kullanmanız lazım.
Hocam dediğiniz şey çok başka bir şey.

Speed, color ve mode pinlerini nereye bağlayacağımı bilmiyorum
@arslankaan99 fanların LED'lerini kontrol etmek istemiyor musun?
Sizin dediğiniz şey led şerit + kontrolcü hocam bu konuyla alakasız. Ayrıca 700 lira gibi bir ücretle 279 liraya aldığım fanların ledlerini kontrol etmek...

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-12-04-14-18-41-340_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-12-04-14-18-41-340_com.android.chrome.png
    172,6 KB · Görüntüleme: 120
@arslankaan99 evet kontrol etmek istiyorsan tamda bu ürünü alman lazım. O attigin kablolar zaten anakarta değil, SP120 fanim içinden çıkan kontrolcuye bağlanıyor. Uçlarında switche bağlayıp düğme ile kontrol etmek için. Anakarta bağlayıp LED renklerini kontrol etmek istiyorsan Ligthing Node alman lazım.

@arslankaan99 evet kontrol etmek istiyorsan tamda bu ürünü alman lazım. O attigin kablolar zaten anakarta değil, SP120 fanim içinden çıkan kontrolcuye bağlanıyor. Uçlarında switche bağlayıp düğme ile kontrol etmek için. Anakarta bağlayıp LED renklerini kontrol etmek istiyorsan Ligthing Node alman lazım.
Şuan bayağı bir üzüldüm kontrolcüyle uğraşacam bir de renkleri kapatma gibi bir şey de yok sanırım :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı