RGB hub pin kırıldı

furkeiii

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, kasamın kablolaması çok kötüydü bilgisayarcımın yaptığı, ben de düzelttim ama düzeltirken fanların RGB Hub kısmında egzoz fanının ışığı için 5V olan girişi kırdım yanlışlıkla. 3 pinli idi. Fan sorunsuz çalışıyor ama ışığı yanmıyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkür ederim.
Kırmızı X ile işaretlediğim 5V'lik pin kırıldı.

Dosya Ekleri

• böyleoldu.PNG
    böyleoldu.PNG
    301,7 KB · Görüntüleme: 88
Küçük bir tel ile 5v çıkış alınabilir sanırsam. Biraz uğraş ile yapılabileceğini düşünüyorum. Kırılan pinin gerçek fotoğrafını görebilsek daha iyi olur.

Hocam metal uç koptu bayağı, lehim vs uğraşmadan herhangi bir aparat veya çoklayıcı kullanabilir miyim? Yoksa başka fan mı almam lazım?

Fan ne alaka? Fandan çıkan kablo dişi uç diye biliyorum. Anakart üzerindeki koptuysa ve başka giriş yoksa lehimden başka çare yok. Çoklayıcı da alabilirsiniz kırılanı telafi etmek için. 😁

Hocam çoklayıcı varsa link bırakabilir misiniz 3 pinlik. Bir de çoğaltıcıya 2 fan takmam lazım bir fanı çıkarıp enerjisi yetecek mi? Hocam Molex bağlantılı fan kullanmayı düşünüyorum.

Akasa 3 x Adreslenebilir ARGB LED Çoklayıcı ve Uzatma Kablosu (50cm) (AK-CBLD07-50BK) - Overclock - PC Bileşenleri | Teknobiyotik vallahi şöyle bir şey buldum ama nasıl olur bilemem. Galiba yine çoklayıcıya takacaksınız, gücü yeter mi bilemiyorum. 😁

Hocam şöyle bir fan buldum onun yerine taksam nasıl olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı