RGB LED'in bir kaç rengi bazı noktalardan sonra yanmıyor

kfrkan

Hectopat
15 metreye yakın RGB LED, kontrolcü ve trafo aldım. 11-12 metre civarında LED kullandım. Aldığım yer trafo 15 metreye kadar kaldırır dedi. Ama bazı renkler belirli bir metreden sonra yanmıyor. Sebebi nedir? Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lehim yapabiliyorum. Tavanda olduğu için biraz zorlayacak. Ama aynı yerde kesilmiyor. Mesela mavi tam yanıyor 12 metre, kırmızı 8, yeşil 9 da kesiliyor gibi.

Elinizden lehim işi geliyor mu? Eğer yapabiliyorsaniz yanmayan yerden kesip, kestiginiz yerden bağlantı yapıp kontrol edebilirsiniz.
Elektrikçi sondan da yine bağlantı yapmamı söyledi. Sanırım modülden ledlerin ucuna yaptığım gibi 4 lü bağlantı yapmam gerekiyor değil mi?

Son düzenleme:
LED'lerin rengine göre çektiği güç değiştiği için hepsi farklı yerlerden sonra yanmıyor muhtemelen.
Evet o şekilde bağlantı yapmanız gerekiyor. Umarım modül o kadar metreyi kaldırır. Trafodan çok modülün gücü yetmiyor gibi.

LED'lerin rengine göre çektiği güç değiştiği için hepsi farklı yerlerden sonra yanmıyor muhtemelen.
Evet o şekilde bağlantı yapmanız gerekiyor. Umarım modül o kadar metreyi kaldırır. Trafodan çok modülün gücü yetmiyor gibi.
Modülün aynı çıkışına hem ledin başını hem de sonunu bağlayıp yarın tekrar deneyeceğim umarım çözülür. Bizzat Karaköy esnafından aldım. Umarım dediği gibi olur.

Lehimdeki bir temassızlık sorunu olduğunu çözdüm. Ancak kırmızı renk sarı-yeşil arası yanıyor. Mor beyaz-mavi arası yanıyor. Yani kırmızı renk bir türlü yanmıyor. Ek olan yeri söktüm sadece eksiz ilk 5 metreyi denedim yine aynı renk sorunu var.

Modülün aynı çıkışına hem ledin başını hem de sonunu bağlayıp yarın tekrar deneyeceğim umarım çözülür. Bizzat Karaköy esnafından aldım. Umarım dediği gibi olur.

Lehimdeki bir temassızlık sorunu olduğunu çözdüm. Ancak kırmızı renk sarı-yeşil arası yanıyor. Mor beyaz-mavi arası yanıyor. Yani kırmızı renk bir türlü yanmıyor. Ek olan yeri söktüm sadece eksiz ilk 5 metreyi denedim yine aynı renk sorunu var.
Kumandanın açma kapama tuşuna basınca yeşil yanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı