RGB RAM soğutucu ve LED montajı

ChronoRemz

Hectopat
Merhabalar konuyu doğru kategoriye açmışımdır umarım, masaüstü bilgisayarlar hakkında bilgim kıt, Çin'den birkaç bir şey getirteceğim. Bunları nereye bağlamam gerektiği hakkında bilen birisine danışmam gerekiyor ve etrafımda öyle insanlar yok.

1. Ürün Rgb Ram Soğutucu
2. Ürün Rgb Işıklandırma

-Bu iki ürün her bilgisayara uyar mı yani giriş konusundan?
-Anakartımda boş yer yok gibi görünüyor. PSU'ya bağlanabilir mi?
-PSU'da boş yer var mıdır yani insanlar kasalarına ışık vs. takıyor sürekli PSU'ya takıyorlar. Mutlaka boş yer var ki herkes bunlardan takıyor birer tane.

Bu iki ürünü almayı düşünüyorum. Özel bir şey istiyorlar mı bilgisayarda, daha önceden olması gereken? Anlayan arkadaşlar zahmet gösterip bana anlayabileceğim şekilde anlatırlarsa çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle anakartınızın modelini söyler misiniz? RAM soğutucusunu 4 pin SYS-Fan çıkışına güç alması için, Ekran kartı tutacağını da anakartınızdaki (varsa, çünkü üst seviye anakartlarda oluyor) 4 pin jled çıkışına (sizde farklı yazabilir) çıkışına takmanız lazım. Ekran kartı tutacağı için gerekli olan çıkış yoksa molex denilen, 4 pinli güç kaynağından gelen kabloya takabilirsiniz (fakat Işığını ayarlayamayabilirsiniz). Bu parçalar piyasada çok fazla bulunmadığından verdiğim bilgiler yanlış olabilir, ürün size farklı gelebilir.

Öncelikle anakartınızın modelini söyler misiniz? RAM soğutucusunu 4 pin SYS-Fan çıkışına güç alması için, Ekran kartı tutacağını da anakartınızdaki (varsa, çünkü üst seviye anakartlarda oluyor) 4 pin jled çıkışına (sizde farklı yazabilir) çıkışına takmanız lazım. Ekran kartı tutacağı için gerekli olan çıkış yoksa molex denilen, 4 pinli güç kaynağından gelen kabloya takabilirsiniz (fakat Işığını ayarlayamayabilirsiniz). Bu parçalar piyasada çok fazla bulunmadığından verdiğim bilgiler yanlış olabilir, ürün size farklı gelebilir.
Merhabalar mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkürler, anakartım çok eski değiştirmeyi düşünüyordum fakat ekran kartı almam gerekti o yüzden erteledim,
Anakartım; Intel H55, anakartımın üzerinde benim görebildiğim bir adet 4 pin çıkışı var işlemcinin soğutucusuna bağlı ama alacağım ram soğutucusunda 3 pin diyor,
Ekran kartı ışıklandırması için ise hala anlayamadım nasıl bir giriş istediğini

Düzenleme: Şimdi baktım kasada 4 pin var fakat cpu soğutucusu da 3 pin bağlantılıymış bir pin dişarda kalıyor yani ram soğutucusunu bağlayıp ayriyetten üzerinde gelen çoğaltma kablosunu cpu soğutucusuna bağlarsam olur gibi benim anlamadığım konu, ekran kartı aydınlatması bilgisayarıma uyuyormu veya direk psu ya bağlayabilirmiyim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    95,9 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Rica ederim. Evet, Ram soğutucusundan gelen çoğaltıcıyla bağlayabilirsiniz. [IMG='width:282px;']https://imagescdn.tweaktown.com/content/8/0/8003_17_msi-z270-gaming-m7-motherboard-review.jpg[/IMG] anakartınızda bunun gibi bir JLED1 portu yok. Bunun yerine güç kaynağınızdan gelen 4 pin molex bağlantısı ile bağlayabilirsiniz. Her güç kaynağında gani gani bulunuyor bu molex arabirimi (fakat renklerini kontrol edemeyebilirsiniz). Ekran kartı tutacağından gelen kablo da şu şekilde[IMG='width:210px;']https://i.neoseeker.com/a/msi-z270-gaming-pro-carbon/6_thumb.jpg[/IMG]
Bu da güç kaynağından gelen molex kablosu[IMG='width:186px;']https://sgcdn.startech.com/005329/media/products/gallery_large/SATAPOWADPL.C.jpg[/IMG]

@Se-lo Gerçekten çok teşekkür ederim kafamda hiç soru işareti kalmadı, yazdıklarınızın ekran görüntülerini bilgisayarıma kayıt edicem zamanı gelince rehber olarak yararlanabilirim. İyi günler dilerim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı