Rina RP virüslü mü?

ardltn

Hectopat
Daha fazla  
Client'i indirmeye çalıştığımda Windows Defender tarafından trojan hatası aldım. VirusTotal sonuçlarını aşağıya bıraktım fakat sunucu sahibi Client'in virüssüz olduğunu söylüyor, ne kadar doğru?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadım gördüm ve virüs mü değil mi bilmiyorum fakat her güncelleme geldiğinde oluyor Client'le ilgili bir sorun yani o trojan falan onlarla alakalı zaten virüs olsa belli etmezdi pek sanmıyorum virüs olduğunu ama içini kontrol etmek lazım.

Ha bu arada Rina Rp'nin kurucusunun açıklaması.

Rina roleplay geliştirici kurucusuyum, bahsettiğiniz dosyalar .NET reactor v6.3 ile şifreli olduğundan yüksek sayıda virüs algılaması normaldir. .NET reactor ile şifrelenmesinin sebebi tersine mühendislik ile güncel kaynak kodlarına ulaşılmaması içindir. Net reactor native exe ürettiği için yüksek miktarda virüs gözüküyor. Dediklerime inanmayanlar ezırız ile iletişime geçip doğruluğunu anlayabilirler. Oyun sunucusu 4 senedir hizmet vermekte ve eski sürümlerinde kaynak kodları zaten mevcut. Meraklısı için Google'de bazı arkadaşlarımız yayınlamıştı yanlış hatırlamıyorsam. Rina roleplay Client'i içerisinde birçok fonksiyonu barındırıyor ve sadece dosyalarınızı tarıyor, uzak sunucuya sadece bilgi olarak bilgisayarınızda özel oluşturduğumuz serial ve bazı Mac, bilgisayar adı gibi bilgiler yollanıyor. Asla kişisel veya gizli bilgiler değil. Hiçbir yetkili bilgisayarınızı göremez. @efedesu yüksek ihtimal Safari roleplay adlı sunucu ile karıştırdı bizi çünkü Client'te uzaktan erişim tarzı bir şey yok. Safari adlı sunucuda bir komutla dosyalarınızı görebiliyorlardı.

Rina Roleplay.exe: Oyun sunucusuna girmek için aracıdır. Bazı modlar indirir ve oyuna giriş yapar. Launcher diyebiliriz.
Rina_AC.exe: C++ ile kodlanmış anti hile yazılımı, ruhunuz duymadan uzaktan indirilir. Oyuna girdikten sonra çalışır.
Rina_Updater.exe: C# ile kodlanmış rina Client'ini açarken güncelleme varsa otomatik güncellemesi için bir programdır. Uzaktan indirilir.

Windows Defender ve birçok virüs programları 2-3 senedir bu konuda çok yanılgan, kod imzalama sertifikası olmayan birçok program virüs olarak algılanıyor. Özellikle Defender tarafından, kod imzalama sertifikasına sahip olmadığımız için bu tip uyarılar gayet doğal. Yine de kararı biz oyuncuların vicdanına bırakıyoruz asla kimseyi indirmesi için zorlamıyoruz.

Client'i indirmeye çalıştığımda Windows Defender tarafından trojan hatası aldım. VirusTotal sonuçlarını aşağıya bıraktım fakat sunucu sahibi Client'in virüssüz olduğunu söylüyor, ne kadar doğru?
Açmaman yararına olur çünkü AV tanımlarında RAT, Keylogger, Ransom sabıkaları var.

Virüslü. Bu saçma açıklamalara inanmayın. Kendisi de diyor:
...kod imzalama sertifikası olmayan birçok program virüs olarak algılanıyor.
O kadar oyunculu ve kazanan bir sunucu için sertifika almak o kadar zor olmamalı bence?

Ha bu arada Rina Rp'nin kurucusunun açıklaması.

Rina roleplay geliştirici kurucusuyum, bahsettiğiniz dosyalar .NET reactor v6.3 ile şifreli olduğundan yüksek sayıda virüs algılaması normaldir. .NET reactor ile şifrelenmesinin sebebi tersine mühendislik ile güncel kaynak kodlarına ulaşılmaması içindir. Net reactor native exe ürettiği için yüksek miktarda virüs gözüküyor. Dediklerime inanmayanlar ezırız ile iletişime geçip doğruluğunu anlayabilirler. Oyun sunucusu 4 senedir hizmet vermekte ve eski sürümlerinde kaynak kodları zaten mevcut. Meraklısı için Google'de bazı arkadaşlarımız yayınlamıştı yanlış hatırlamıyorsam. Rina roleplay Client'i içerisinde birçok fonksiyonu barındırıyor ve sadece dosyalarınızı tarıyor, uzak sunucuya sadece bilgi olarak bilgisayarınızda özel oluşturduğumuz serial ve bazı Mac, bilgisayar adı gibi bilgiler yollanıyor. Asla kişisel veya gizli bilgiler değil. Hiçbir yetkili bilgisayarınızı göremez. Yüksek ihtimal Safari roleplay adlı sunucu ile karıştırdı bizi çünkü Client'te uzaktan erişim tarzı bir şey yok. Safari adlı sunucuda bir komutla dosyalarınızı görebiliyorlardı.

Rina Roleplay.exe: Oyun sunucusuna girmek için aracıdır. Bazı modlar indirir ve oyuna giriş yapar. Launcher diyebiliriz.
Rina_AC.exe: C++ ile kodlanmış anti hile yazılımı, ruhunuz duymadan uzaktan indirilir. Oyuna girdikten sonra çalışır.
Rina_Updater.exe: C# ile kodlanmış rina Client'ini açarken güncelleme varsa otomatik güncellemesi için bir programdır. Uzaktan indirilir.

Windows Defender ve birçok virüs programları 2-3 senedir bu konuda çok yanılgan, kod imzalama sertifikası olmayan birçok program virüs olarak algılanıyor. Özellikle Defender tarafından, kod imzalama sertifikasına sahip olmadığımız için bu tip uyarılar gayet doğal. Yine de kararı biz oyuncuların vicdanına bırakıyoruz asla kimseyi indirmesi için zorlamıyoruz.
Her ne kadar böyle denmiş olsa da çoğu AV virüs algılıyor. 59/72 bariz.
Bir iki AV algılasa false-positive olabilirdi.

53 tespit var. Açıkçası hiç de az olduğu söylenemez.

Kullanmayın şimdilik. Bu kadar tespitli bir yazılıma kullanın diyemem zaten. Programın yapımcısına ulaşabiliyorsanız yanlış alarmsa bunu AV firmalarına bildirsin ve büyük bir sunucu, kod imzası alsın.

Geri
Yukarı