Riot Games oyunlarında pingler yükseldi mi?

Merhabalar.

Ben 15 gün öncesine kadar LoL ve Valorant gibi oyunlarda 26-27 sabit MS alıyordum.

Bu 15 günlük süreç içerisinde ne oldu nasıl oldu bilmiyorum ama şu an ping değerlerim sabit olarak 31-32 ms civarında. (Gün içinde bir 10 dakikalığına aşırı derecede pingler yükseldi, internet hızım fena şekilde düştü ve sonra düzeldiğinde bir süre 26-27 ms almıştım daha sonra da bunun için arıza kaydı oluşturdum ancak çözüldüğünü söylediler ama şu an aynı şekilde 31-32 civarında devam ediyor.)

Problemin neden kaynaklandığını da çözemedim açıkçası;

bu 15 günlük süreçte yaşanılanlar:
+ Bilgisayarımı teknik servise göndermiştim. 2 gün önce geldi aldığımdan beri 31-32 oranında değişiyor. Gitmeden önce 26-27 idi.
+ Türk Telekom teknik servisini aradığım zaman problem görünmüyor dediler ve bugünkü açtığım arıza kaydını da kapattılar zaten.
+ Kablolu bağlanıyorum daha önce de kablo ile bağlanıyordm. Aynı kablo aynı internet.
+ Başka bir bilgisayar ile başka bir CAT5 kablo ile modem yanında denedim CS 1.6'da herhangi bir servera girdiğim zaman 25-26-28-30 bu civarlarda idi.
+ Bir de bilgsiayarım teknik serviste iken mesaj atmıslar pandemi sürecinde uzaktan eğitim için upload hızlarını 2 katına çıkardık diye.
+ Bir de apartmanın önünde bir internet kutusu var, orada bir kaza oldu. Bir araba o kutunun alt kısmına yani duvar olan kısmına sürtünmüş.

Acaba Riot Games oyunları ile mi alakalı? Son günlerde böyle genel bir sıkıntı mı yaşanıyor yoksa?(Sanmıyorum ama)
Ben nasıl düzeltebileceğimi anlamadım, aklıma hiçbir fikir de gelmiyor. Tüm ihtimalleri denedim.

Sabit düşük olan ping neden sabit şekilde yükselir ve öyle seyreder ki?
Sizce ne yapmam gerekiyor?

Genelde upload hızı arttığında başka şeylerden kısıyorlar mesela benim uploadumu artırdılar ama 5 Mbps download düşük alıyorum bu da bir ihtimal bence

Yeni konular

Geri
Yukarı