Riot Games'in Irkçı Davranışı

Kaan Arslan

Kilopat
Yer
Çankaya, Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Türkiye Sunucusu Hakkında Bilmek İstedikleriniz | LoL - League of Legends

Evet arkadaşlar, linke bakarsanız tüm Türkiye IP'si ile bağlanan oyuncuları Türkiye sunucusuna otomatik yani zorla geçiş yaptıracaklar. Size 2 haftalığına eski sunucunuza geri dönme şansı elbette veriyorlar. Bir de herkes gelsin diye Legendary Skin veriyorlar Türkiye sunucusunda kalanlara. Legendary Skin ise diğer skinlerden daha pahalı ve daha özeldir.

Her neyse, Yunanca sürümü geçen aylarda bizi de kapsayan EU-Nordic EAST sunucusuna dil seçeneği olarak eklendi. Biz de Avrupa ülkesiyiz. Neden bu ayrımcılık ? Neden ben de mevcut sunucumda dil seçeneği olarak kullanamıyorum ? Bunun yerine Türk'lere özel sunucu açıyorlar?

Ben şahsım adına asla Türk sunucusu diye açtıkları toplama kamplarında oynamayacağım. Böyle bir uygulamayı kabul eden Riot Games Türkiye ofisine ise söyleyecek kelime bulamıyorum...

Sizin görüşleriniz nelerdir ?

Sen kendin git yabancı sunucuda tekrar hesap al. Türkiye sunucusu, Türklerden dolayı toplama kampı olacaktır. Ebeveynlerin doğurup sokağa attığı çocuklar oyuna dolup oyunu helak edecekler. Cehalet, saygısızlık ve küfürler diz boyu. Burak gibi bir Admin bile delirir o sunucuda :)

Sen kendin git yabancı sunucuda tekrar hesap al. Türkiye sunucusu, Türklerden dolayı toplama kampı olacaktır. Ebeveynlerin doğurup sokağa attığı çocuklar oyuna dolup oyunu helak edecekler. Cehalet, saygısızlık ve küfürler diz boyu. Burak gibi bir Admin bile delirir o sunucuda :)

İşte en çok korktuğum olay budur. League of Legends'a da çoluk çocuk dolmaya başlıyacak ya. Hadi hayırlısı. Gerçi bu işin hayırı falan kalmayacak ya :)

Ya ben Türkiye'nin böyle olacağını bilmeme rağmen bir deneyeyim dedim başka bir hesapla. Ben mid lane'e gidiyorum arkadaşlar yazım, karakterimi seçtim ve adamın tepkisi şu:

''snn yüzyünü çizerm köpk bn gitcem mide''

Bunun yanında yazamadığım pek çok laf işittim ve sizden olsa olsa tırnak pisliği olur dedim ve oyundan çıktım. Yemin ettim bir daha Türkiye sunucusunda oynamamaya...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı