Riot Games'in TR sunucusu sahteliği

Astrein

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
jkl.jpg

Bu sunucuların hala TR olduğuna inanmış değilim, istatistikler TR sunucusu olmadığını iddaa ediyor. Nasıl oluyor da diğer hiçbir oyundaki TR sunucusunda( CS:GO: 20-25MS, Minecraft: 30-35MS ve benzeri) 20MS'nin altını görmek mümkün değilken bu Allah'ın unuttuğu oyunda 10-12MS alabiliyoruz?

Onu geçtik, bu görüntüdeki rezillik nedir? Görüntü bir ekran görüntüsü olduğundan tam anlamıyla aynı saniye ve salise de çekildiler. Discord, 195MS gibi deli bir değer gösterirken LOL, 31MS gibi komik bir değer gösteriyor. Şimdi diyeceğiz biri TR, diğeri EU, ondan fark var. Fakat unuttuğumuz şöyle bir durum var ki TR-EU ortalama 50-75MS gecikme yapar, ~150MS değil.

TR sunucularında ping düşürme olduğunu düşünüyorum, sunucular kaliteli olmadığı için bu kadar iyi değer veremiyorlar, bunu gizliyorlar. Ya da TR sunucuları yok, bizi aslında yakından tanıdığınız EU-EAST sunucularına fırlatıyorlar. 30-40MS alacaksam neden TR'de oynayayım ki? EU varken halbuki.

Ayrıca akıcılık durumu var, LoL'de 30MS'in üstündeki herhangi bir değerde oyundaki gecikme bariz hissediliyor. Bayağı gecikiyor arkadaş oyun. Halbuki CS:GO veya diğer herhangi bir oyunu zaten 50MS'nin altında oynamak mümkün değilken bile mükemmel akıcılık alınıyor. Nedir bu durum? Koca firma cidden bizi mi yiyor?

TR sunucusu bana daha çok Türk topluluğunu EU'dan ayırmak için açılmış gibi duruyor. EU'dan ayrı bir topluluk gibi. Sunucular İstanbul'da değil gibi. Oyuncuları çekmek içinde sunucu yakınlığı ve düşük ping bahanesi.

Bir de şu ping düşürme olayı için basit bir açıklama; Düşündüğünüzden kolay. Bunu yapmak yazan kişi için 3 satır koddan kısa sürecektir.

Son düzenleme:
Oyunla ilgili çok bilgim yok ama neden düşük ping almak size mantıksız geliyor bilmiyorum. Yazdığınızdan çok daha düşük ping alınan oyunlar var.

Oyunla ilgili çok bilgim yok ama neden düşük ping almak size mantıksız geliyor bilmiyorum. Yazdığınızdan çok daha düşük ping alınan oyunlar var.
Hangi oyun? 10ms'den aşağı nerede alıyorsun? Fiberin aştığı yer olan Hollanda'da bile 8ms'den aşağı alınmazken çok daha düşük ne hocam? 1ms falan mı? Lokal sunucu açsan bile 5-6ms alıyorsun zaten.

MTA adlı oyunda yani GTA San Andreas'ın online olan oyunu. Lokal sunucu ile 1 ping alıyoruz bu arada. Oyunda çok fazla kişide sizin dediğiniz ping var ve fibersiz bile alınıyor eğer sunucuya yakınsanız.

Size isterseniz kanıt atabilirim ama gerek yok herhalde bana inanırsınız değil mi? Uğraşmak istemiyorum şahsen.

MTA adlı oyunda yani GTA San Andreas'ın online olan oyunu. Lokal sunucu ile 1 ping alıyoruz bu arada. Oyunda çok fazla kişide sizin dediğiniz ping var ve fibersiz bile alınıyor eğer sunucuya yakınsanız.

Size isterseniz kanıt atabilirim ama gerek yok herhalde bana inanırsınız değil mi? Uğraşmak istemiyorum şahsen.
Tam anlamıyla kanıtlayabilirseniz sorun olmaz. Birkaç kişi için lokalde ping düşürülebilir ama milyonluk oyun için mantıklı gelmiyor. Ayrıca lokal olduğunu tam kanıtlarsanız inanırım elbet. TAB'daki skor tablosundaki ping değil, genelde skor tabloları doğru okumuyor pingi.(bkz. CS:GO, net_graph ve "ping" komutu)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrıca akıcılık durumu var, LoL'de 30MS'in üstündeki herhangi bir değerde oyundaki gecikme bariz hissediliyor. Bayağı gecikiyor arkadaş oyun. Halbuki CS:GO veya diğer herhangi bir oyunu zaten 50MS'nin altında oynamak mümkün değilken bile mükemmel akıcılık alınıyor. Nedir bu durum? Koca firma cidden bizi mi yiyor?

Konu açılalı biraz zaman geçmiş ama aynı şeyi tam olarak ben de düşünmekteyim. LoL'ü 2013'den beri oynarım. O zamanlar kablolu 60 kablosuz 80 ping alırdım. Ping 100 iken de pek sıkıntı olmazdı, 200'lere çıktığı zaman ise yavaşlama hissedilirdi. Hatta 250-300 pingle NA serverinde PBE oynayanlar vardı. Şimdi TR'de 20-30 ping alıyorum fakat 60'a çıksa yavaşlama oluyor, 300'de bağlantım kopuyor. Bence server Türkiye'de ama yeterli çalışmalar yapılmadığı için daha sık ping artışı ve yavaşlama oluyor.

Hangi oyun? 10MS'den aşağı nerede alıyorsun? Fiberin aştığı yer olan Hollanda'da bile 8Ms'den aşağı alınmazken çok daha düşük ne hocam? 1ms falan mı? Lokal sunucu açsan bile 5-6ms alıyorsun zaten.

Hocam 1ms normalde sıkıntı diye biliyorum. Eskiden Zula oynarken 1 anda 1 Ms'e düşüp oyundan atıyordu. Ms ne kadar azsa o kadar iyi biliyorum.

Geri
Yukarı