Riot Vanguard (Valorant) mavi ekran hatası

YusufKiriş

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle başlığa daha önce görmediniz. Yazmamın sebebi benim saatler süren araştırmalarımın sonucunda hiçbir yerde çözüm bulamamdan kaynaklanıyor. Kusura bakmayın.

Soruna gelirsek;

Riot Vanguard ya da Valorant Vanguard hangisini derseniz artık onu ve oyunu kurdum, bilgisayarı yeniden başlatmamı söyledi oyunu açınca. Buraya kadar her şey normal tamam. Sonra yeniden bilgisayarımı yeniden başlattım, neyse bilgisayar normalde ki gibi açılırken Windows logosu gözüküyor ve ardından çoğu kişinin aldığı "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" kodlu mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum. Hata raporu tamamlanınca (%100) güç tuşu yardımıyla PC'mi kapattım ve tekrar açtım ancak VGC (Vanguard'ın hizmet adı olması lazım) bir türlü başlatılmıyor. PC'yi oyun aracılığıyla değil de kendim yeniden başlatınca hiçbir sorun olmuyor bunu da denedim. Sonra PC açıldığında hizmetlerden Vgc'nin başlatma durumunu otomatik yaptım. PC'yi yeniden başlattım yine açılmadı. Riot Vanguard'ın klasöründen vgc.exe'yi klasör aracılığıyla (normal çift tık işte) açıp görev yöneticisini açtım ve açar açmaz herkesin kullandığı yöntem olan bir uygulama seçip "v" ye bastım (vgc'yi seçmek için) ve basar basmaz aynı mavi ekran hatasını tekrar aldım. Bu böyle kısır döngüde. Bir çok yöntem denedim. Sürücü sürümü geriye alıp güncelleyerek, uyumluluk modu değiştirerek, temiz önyükleme modu ve adını hatırlamadığım ve tam ne olduğunu anlamadığım ama mantığını anladığım bilgisayarı açılırken falan bir tarama yapıyordu hata arama gibi onu vb. birçok şey yaptım.

Şimdi PC'deki tüm uygulamaların setuplarını indirdim (artık oyunların dosyalarını C diskinden kopyala vs. yapmayacağım biliyorsunuz System32 konusu) ve D diski içine kendime göre düzenli başlıklar altında klasörlerle bir "yusufsetup" oluşturdum :):):):D.

Şimdi orayı geçelim, benim bilgisayarımı aldığımda içinde Windows 10 Home vardı. Sonra bundan yaklaşık 2 sene önce PC çöktü. Ben çok anlamıyordum o zamanlar ki hâla çok anlamıyorum :D Dayım bir format attı. Ne yaptı bilmiyorum Windows 10 Pro yüklemiş tabii etkin değil Windows. Ben KMSpico ile sadece kişiselleştirmeler vs. için korsan olarak etkinleştirdim. Böyle olunca zaten Windows güncelleyemiyorsunuz. Şu an ki Windows sürümüm 1809. neyse ben dosyaları koru seçeneği ile sıfırlaya basarsam ne olur? Yani PC kendi kendine yeniden başlatma gibi kapanıp açılıp açılınca sıfırlanmış PC mi gelecek :D Ve Windows 10 Pro korsan halde devam eder mi? Beni bir aydınlatın daha önce yapmadım kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi format atın. Valorant bir ihtimal PC bozdu.
Deniyorum abi zaten dün microsofttan windows güncelleştirme dosyası gibi birşey indirmiştim. Güncelledikten sonra bilgisayar açılmıyor. Önceden aldığım smartharddisk hatası geldi yine açınca ama enter basınca tekrar aynı yer gel bu sefer. Böyle devam ediyor açamıyorum bilgisayarı. Bios veya boot menüsüne giriyorum ama nasıl format atacağım bilmiyorum. Ubs vs. format dosyam yok.
1591253147476633338556960259247.jpg
15912531786841200705807698333328.jpg
15912532445076771398970888663298.jpg

Bunlar boot ve bios menüsü falan bu da Smart Hard Disk hatası fotosu
15912533514993257608674525858492.jpg

Yeni klasör.rar - Dosya upload Dosya yükle dosya yükleme, Upload Sitesi , Dosyatv bana da bir yardımcı olur musunuz önceden oyun açılırken mavi ekran veriyordu şimdi kurulum yaparken bile mavi ekran veriyor

Yeni klasör.rar - Dosya upload Dosya yükle dosya yükleme, Upload Sitesi , Dosyatv bana da bir yardımcı olur musunuz? Önceden oyun açılırken mavi ekran veriyordu şimdi kurulum yaparken bile mavi ekran veriyor
BIOS güncel değil güncelle.

Vanguard kaldır.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücülerinizi yükleyin. Ağ sürücülerinizi güncelleyin.
Taktığın gereksiz USB'leri çıkart mouse yerini değiştir.

Arkadaşlar öncelikle başlığa daha önce görmediniz. Yazmamın sebebi benim saatler süren araştırmalarımın sonucunda hiçbir yerde çözüm bulamamdan kaynaklanıyor. Kusura bakmayın.

soruna gelirsek;

Riot Vanguard'ya da Valorant Vanguard hangisini derseniz artık onu ve oyunu kurdum, bilgisayarı yeniden başlatmamı söyledi oyunu açınca. Buraya kadar her şey normal tamam. Sonra yeniden bilgisayarımı yeniden başlattım, neyse bilgisayar normalde ki gibi açılırken Windows logosu gözüküyor ve ardından çoğu kişinin aldığı "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" kodlu mavi ekran hatasıyla karşılaşıyorum. Hata raporu tamamlanınca (%100) güç tuşu yardımıyla PC'mi kapattım ve tekrar açtım ancak vgc (Vanguard'ın hizmet adı olması lazım) bir türlü başlatılmıyor. PC'yi oyun aracılığıyla değil de kendim yeniden başlatınca hiçbir sorun olmuyor bunu da denedim. Sonra PC açıldığında hizmetlerden Vgc'nin başlatma durumunu otomatik yaptım. PC'yi yeniden başlattım yine açılmadı. Riot Vanguard'ın klasöründen vgc.exe'yi klasör aracılığıyla (normal çift tık işte) açıp görev yöneticisini açtım ve açar açmaz herkesin kullandığı yöntem olan bir uygulama seçip "v" ye bastım (vgc'yi seçmek için) ve basar basmaz aynı mavi ekran hatasını tekrar aldım. Bu böyle kısır döngüde. Bir çok yöntem denedim. Sürücü sürümü geriye alıp güncelleyerek, uyumluluk modu değiştirerek, temiz önyükleme modu ve adını hatırlamadığım ve tam ne olduğunu anlamadığım ama mantığını anladığım bilgisayarı açılırken falan bir tarama yapıyordu hata arama gibi onu vb. birçok şey yaptım.

Şimdi PC'deki tüm uygulamaların setuplarını indirdim (artık oyunların dosyalarını C diskinden kopyala vs. yapmayacağım biliyorsunuz System32 konusu) ve D diski içine kendime göre düzenli başlıklar altında klasörlerle bir "yusufsetup" oluşturdum :):):):D.

Şimdi orayı geçelim, benim bilgisayarımı aldığımda içinde Windows 10 Home vardı. Sonra bundan yaklaşık 2 sene önce PC çöktü. Ben çok anlamıyordum o zamanlar ki hâla çok anlamıyorum :D dayım bir format attı. Ne yaptı bilmiyorum Windows 10 Pro yüklemiş tabii etkin değil Windows. Ben KMSpico ile sadece kişiselleştirmeler vs. için korsan olarak etkinleştirdim. Böyle olunca zaten Windows güncelleyemiyorsunuz. Şu an ki Windows sürümüm 1809. neyse ben dosyaları koru seçeneği ile sıfırlaya basarsam ne olur? Yani PC kendi kendine yeniden başlatma gibi kapanıp açılıp açılınca sıfırlanmış PC mi gelecek :D ve Windows 10 Pro korsan halde devam eder mi? Beni bir aydınlatın daha önce yapmadım kusura bakmayın.

LGA 775 mi? Herkes sorun sadece 775 pinlede oluyor diyor doğru mu?

LGA 775 mi? Herkes sorun sadece 775 pinlede oluyor diyor doğru mu?

775 pinlerdeki sorun farklı. (vgk.sys) alınmakta. Genelde ben de bu hatayı alıyordum, Vanguard'ı sildim ve düzeldi fakat arkadaşın aldığı hatayı sonradan almaya başladım garip bir şekilde. Galiba sisteme bir şekilde zarar verdi. Format attım, şimdilik bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı