Rise of Tomb Raider Baba Yaga DLC Hatası

Oğuz.

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi Baba Yaga DLC bölümünün başında patikadan aşağı iple kayıp tam karşıya geçecekken masaüstüne atıp şu şekilde bir hata veriyor:

''Tiger read request does not belong to this archive rise of tomb raider (was 30, expected 225)''

Öncelikle yamadan kaynaklandığını düşünüp yamayı kaldırdım. Yine aynı hatayı aldım. Steam üzerinden oyun dosyalarını yeniledim. Yine aynı hatayı aldım.

@Jehremar Anladım böyle bir sorun yaşamadım oyunu silmiştim bitirdikten sonra, birkaç araştırma yaptım CYP korsan sürüm ile ilgili manuel save yapamama sorunları olmuş ama bununla ilgili bir şey göremedim.

Sosyalde geçmişte bununla ilgili bir gönderi var sonuçsuz kalmış. Rise of The Tomb Raider save sorunu - Technopat Sosyal

Şimdi genel olarak bütün dlc lerde sıkıntı yaşayacaksak oyunu mecbur orijinal dilinde oynayalım yok eğer sadece baba yanga da sıkıntı varsa katlanacaz bi şekilde, merak ettiğim ayrıca bir şey daha var. Oyun özelliklerinden baba yanga dlc tikini kaldırsam nasıl olur acaba ?

Şu saçma sapan hata yüzünden %20'lik save dosyam çalışmıyor. Oyuna girdikten hemen sonra kitlenip atıyor. Anca oyunu betadan çıkarıp son sürüme yükseltince çalışıyor fakat öylede Türkçe yama çalışmıyor. Hikayeyi anlayamadıktan sonrada neyleyim saf oynanışı.

Bu hatayı yeni almış ve çözüm arayan birisi olursa diye yazıyorum. Siz siz olun sakın oyunu betadan çıkarıp son sürüme güncelleyip "Sonra geri betaya dönerim nasılsa" mantığıyla hareket etmeyin. Yoksa benim gibi save dosyanız çöp olur. Mümkünse bu görevden geri dönün ve Baba Yaga görevini yapmayın. Ne lanet görevmiş ya, güzelim save'mi çöp etti. ☹️

Şu saçma sapan hata yüzünden %20'lik save dosyam çalışmıyor. Oyuna girdikten hemen sonra kitlenip atıyor. Anca oyunu betadan çıkarıp son sürüme yükseltince çalışıyor fakat öylede Türkçe yama çalışmıyor. Hikayeyi anlayamadıktan sonrada neyleyim saf oynanışı.

Bu hatayı yeni almış ve çözüm arayan birisi olursa diye yazıyorum. Siz siz olun sakın oyunu betadan çıkarıp son sürüme güncelleyip "Sonra geri betaya dönerim nasılsa" mantığıyla hareket etmeyin. Yoksa benim gibi save dosyanız çöp olur. Mümkünse bu görevden geri dönün ve Baba Yaga görevini yapmayın. Ne lanet görevmiş ya, güzelim save'mi çöp etti. ☹️
Ben de an itibariyle aynı sorunu yaşıyorum. Yukardaki arkadaşlar sanki bu yöntem ile çözmüşler sorunu. Acaba sen yanlış bir şey mi yaptın veya daha sonradan çözebildin mi sorunu? Duruma göre ben de deneyeceğim çünkü.

baba yaga yüzünden tavsiyeleri dinledim. oyunu son sürümüne taşıdım. ama iksir yapmam için şehire dönmem gerekti. malzemeleri topladım. sonra o da ne kamp yeri bulacağım derken ana hikayede buldum kendimi. çoğu yerini ingilizce oynamak zorunda kaldım. en son kamp buldum ama hızlı geçişlere izin vermiyordu. şimdi tekrar türkçeye çeviriyorum. babayaga da olanlar ya son sürüme çevirip önce bir şekilde o hikayeyi bitirsinler, ya da mecbur bi son sürüme yükseltme, sonra iksir kısmına kadar baba yaga, şehire dönünce beta sürümü ve tr yama ile ana hikayeyi bitirsinler. boşa ingilizce ile devam etmeyin ana hikayeye.

@Ludvig Baba Yaga görevine giderken TR yama sorun çıkarıyor. İşte ben son sürüme güncelleyip, o sorun çıkaran kısmı atladıktan sonra gelen ilk kamp yerinde save alıp tekrar beta sürüme (TR yama ile uyumlu olan sürüme) döndüm. Ama ne yaptıysam bir türlü olmadı. Sürekli oyundan attı durdu. Mecbur bende sıfırdan save başladım ve başlamadan öncede steam ayarlarından Baba Yaga DLC'sini kaldırdım.

@Ludvig Baba Yaga görevine giderken TR yama sorun çıkarıyor. İşte ben son sürüme güncelleyip, o sorun çıkaran kısmı atladıktan sonra gelen ilk kamp yerinde save alıp tekrar beta sürüme (TR yama ile uyumlu olan sürüme) döndüm. Ama ne yaptıysam bir türlü olmadı. Sürekli oyundan attı durdu. Mecbur bende sıfırdan save başladım ve başlamadan öncede steam ayarlarından Baba Yaga DLC'sini kaldırdım.
Düşündüğüm gibi yapmışsın sen de ama olumsuz sonuç almışsın. Ben yine de deneyeceğim. Aynı sonucu alırsam vah halimize. 4-5 saat boşuna oynamış olacağız. 😡😢

Yeni konular

Geri
Yukarı