Rival 3 sensörü bozuk mu?

llexttacyll

Kilopat
Daha fazla  
Rival3 mouse ile Trust Gaming adlı öyle dandik bir mouse Pad'de oynuyordum 2 ay önce çakma Logitech bir mouse pad aldım ve bugün mouse de Valorant oynarken mouse de bozulmalar hissettim daha önce yoktu flick shot için fareyi çok ama aşırı hızlı çevirdigimde mouse algılayamadı çok az döndü. Daha önce flick shot attım ama bu sorun neden şimdi oldu onu anlamadım. Eski mousepadimi aldım ve tekrar flick shot çalıştım aynı sorun onda olmadı tekrar Logitech'te denedim gene aynı sorun oldu ama benim anlamadıgım şu daha önce böyle bir şey yaşamadım neden olduda 2 ay sonra oldu sensör mü bozuldu acaba? Masaüstünde de test yaptım çok hızlı çevirmelerde neredeyse algılayamıyor iki mouse pad de siyah dokuları benzer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sensörlerde LOD (Lit-Off-Distance) denilen bir şey var. Fare sensörünün hangi mesafede çalışmayı durduracağı anlamına gelir. (Örneğin fareyi 3mm yukarı kaldırdığınızda çalışmayı durdurması gibi.)

Bazı sensörlerin LOD'u yazılım üzerinden ayarlanabilirken bazı sensörlerde varsayılan olarak bir mesafe belirlenir. Rival 3'ün sensörü olan TrueMove Core'da LOD'u kendiniz ayarlayamazsınız. Varsayılan olarak ayarlanan değer de iyi olmadığı için flickshot atarken takılma olması normal.

Sensörlerde LOD (Lit-Off-Distance) denilen bir şey var. Fare sensörünün hangi mesafede çalışmayı durduracağı anlamına gelir. (Örneğin fareyi 3mm yukarı kaldırdığınızda çalışmayı durdurması gibi.)

Bazı sensörlerin LOD'u yazılım üzerinden ayarlanabilirken bazı sensörlerde varsayılan olarak bir mesafe seçili olur. Rival 3'ün sensörü olan TrueMove Core'da LOD'u kendiniz ayarlayamazsınız. Varsayılan olarak ayarlanan değer de iyi olmadığı için flickshot atarken takılma olması normal.
koldan oynuyorum mouseyi gıdım kaldırmıyorum

Bu sorunu çözmenin bir yolu yok. İade edin isterseniz.
malesef iade edemem 1,5 yıldır kullanıyorum mouseyi yorumunuz için teşekkür ederim fakat eski mousepadde bu sorunu yaşamıyorum yani bunu yeni mousepadde geç tecrübe etmiş olmamın sebebi acaba mouse sensörümü sıkıntılı sorusunu aklıma getirdi

Geri
Yukarı