Rival 3 vs. G305

Bütçe
400

dantecarry

Picopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, rekabetçi bir FPS oyuncusuyum ve 400 lira bütçem var. Rival 3 ile G305 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? Relaxed claw grip şeklinde tutuyorum fareyi. G305'i aslında kablosuz olduğu için istiyorum. Çünkü kablo harbiden bir süre sonra canımı sıkmaya başlıyor. Ama bildiğim kadarıyla da (yanlışsam düzeltin) Rival 3'ün sensörü G305'ten daha iyi. Çok kararsızım :(

Dostlar merhaba, rekabetçi bir FPS oyuncusuyum ve 400 lira bütçem var. Rival 3 ile G305 arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim? Relaxed claw grip şeklinde tutuyorum fareyi. G305'i aslında kablosuz olduğu için istiyorum. Çünkü kablo harbiden bir süre sonra canımı sıkmaya başlıyor. Ama bildiğim kadarıyla da (yanlışsam düzeltin) Rival 3'ün sensörü G305'ten daha iyi. Çok kararsızım :(

G305 almanı öneririm sensör olarak çok daha iyi bizzat kullanıyorum pili 4 ay gidiyor.

Rival 3 diyenler neyin kafasında acaba?

G305 tabii ki de.

Rival 3 diyenler neyin kafasında acaba?

G305 tabii ki de.
Siz neyin kafasındasınız? Tabii ki Rival 3 daha iyi.
Hızlandırma Rival'de 35G Logitech'te 40G. Rival IPS 300 Logitech 400. Oyuncu mouslarında gereken değer 150 IPS ve üstüdür. Bu değerlere bakıp Logitech daha iyidir diye mi düşündünüz?
Önemli olan sensördür. Rival'deki Pixart sensör, Logitech'teki Hero sensörden çok çok daha iyidir.
Hero sensörün tek amacı, kare hızını anlık alçaltıp düşürmek ya da arttırmak ve pil performansı sağlayacak şekilde fareyi çalıştırmaktır. Bu, Rival'den üstün olduğu anlamına gelmiyor.
Rival 3 60 milyon tık ömürlü. Logitech bunu belirtmemiş bile nasıl bir switch kullandığı bile belli değil.

Son düzenleme:
Hızlandırma Rival'de 35G Logitech'te 40G. Rival IPS 300 Logitech 400. Oyuncu mouslarında gereken değer 150 IPS ve üstüdür. Bu değerlere bakıp Logitech daha iyidir diye mi düşündünüz?
Önemli olan sensördür. Rival'deki Pixart sensör, Logitech'teki Hero sensörden çok çok daha iyidir.
Hero sensörün tek amacı, kare hızını anlık alçaltıp düşürmek ya da arttırmak ve pil performansı sağlayacak şekilde fareyi çalıştırmaktır. Bu, Rival'den üstün olduğu anlamına gelmiyor.
Rival 3 60 milyon tık ömürlü. Logitech bunu belirtmemiş bile nasıl bir switch kullandığı bile belli değil.
Öncelikle Truemove Core sensörün Pixart 3331 sensör ile aynı olduğunu belirteyim. Ayrıca 60 milyon yazması illa 60 milyon tıklamaya dayanıklı olduğunu göstermiyor. Eğer doğru düzgün davranırsam 10 milyon tıklamaya dayanıklı bir switch ömür boyu götürür. Ama düzgün kullanmazsan ya da şansız çıkarsan 1 aya da bozarsın. Ayrıca TechPowerUp'daki incelemelere bakarsan HERO sensörün Truemove Core sensörden daha iyi değerlere sahip olduğunu görürsün. Bugün Corsair bile mouselarında switchlerin ne olduğunu belirtmiyor. Rival 3'ün switchleri de SteelSeries geliştirmedi. Zippy geliştirdi. Modeli ise DF3-P1L1. Ayrıca Truemove Core'un neden HERO'dan daha iyi olduğunu söylememişsin.

Sensörler hakkında verdiğin bilgiler hatalı. G305'te sesör Pixart 3366 (3360'ın logitech versiyonu).
Rival 3 sensörü ise 3331 TrueMove Core.

Stok haliyle Rival 3 biraz daha hafif ama AAA pil moduyla ve lityum pil ile 15 gr'a kadar hafifleyebiliyor G305.

Kablo çok iyi değil rival3'te. Paracord tarzı hafif ve esnek kablo yerine eski tarz kablolardan. G305 ise kablosuz.

Şekil olarak küçük yada ters gelmiyorsa G305 daha iyi bir seçim.

Geri
Yukarı