RJ11 konnektörü'nün kapasitesi nedir?

Binaya kadar fiber (FTTB) altyapısında fiber kablosu binanın zemin katına veya bodruma çekilip burada sonlandırılır, ardından bu interneti dairelere dağıtmak için dağıtıcı görevi gören bir kutuya bağlanır, bu kutuda CAT6 çıkışları vardır ve tüm dairelere CAT6 kablosu ile internet erişimi sağlanır. Böyle bir alt yapıda 1000MBPS alınabileceği söyleniyor.

Eve kadar fiber (FTTH) altyapısında ise fiber kablosu binanın zemin katına veya bodruma taşınır ve kutu bağlantısı yapılır. Kutudan tüm dairelere ince fiber kablosu çekilir, fiber kablo daireye çekildikten sonra GPON'a bağlanarak fiber sonlandırılması yapılır. GPON bağlantısı yapıldıktan sonra CAT6 kablosu ile yönlendirici (router) bağlantısı sağlanır. Bağlantı sağlandıktan sonra internetinizi Wi-Fi veya CAT6 kablosu ile cihazlara aktara bilirisiniz. Böyle bir alt yapıda 1000MBPS ve üzeri hızlara ulaşabilmek mümkün.
Çok ama çok teşekkür ederim. Bütün sorularıma cevap buldum. Sağolun.
Size iyi şanslar. Umarım istediğiniz interneti alırsınız. 😊 Turknet ile görüşmenizde fayda olacaktır.
TurkNet'e hızlı işlem hattı dışında bire bir müşteri temsilcisi ile nasıl görüşebiliriz ? 😅 Şayet 1 yıldan beri alt yapı sorguladığımda 75 mbps hız alabiliceğimi söylerken tarifemin bitmesine 10 gün kalmışken şuan 12 mbps hız alabiliceğimi söylüyorlar. (Şuand TT Adsl kullanıyorum memnunum)

Çok ama çok teşekkür ederim. Bütün sorularıma cevap buldum. Sağolun.

TurkNet'e hızlı işlem hattı dışında bire bir müşteri temsilcisi ile nasıl görüşebiliriz ? 😅 Şayet 1 yıldan beri alt yapı sorguladığımda 75 mbps hız alabiliceğimi söylerken tarifemin bitmesine 10 gün kalmışken şuan 12 mbps hız alabiliceğimi söylüyorlar. (Şuand TT Adsl kullanıyorum memnunum)
Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Aşağıdaki adresten alt yapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Turknet WEB sitesine girdiğinizde belirli bir süre bekleyin, daha sonra karşınıza ''Sizi arayalım'' diye bir ekran çıkacak. Oraya isim ve GSM numarasını yazarsanız sizi arayacaklardır.

Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Aşağıdaki adresten alt yapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Turknet WEB sitesine girdiğinizde belirli bir süre bekleyin, daha sonra karşınıza ''Sizi arayalım'' diye bir ekran çıkacak. Oraya isim ve GSM numarasını yazarsanız sizi arayacaklardır.
1635552191102.png

Saha dolabı dibimizde olmasına rağmen 1300 metre diyor. Untitled.png
Oysaki değerlerim iyi ilginç. Farklı saha dolabınamı aldılar benim portu ne yaptılar ? :D

Turknet için dediğinizi yapacağım teşekkürler.

Eki Görüntüle 1201967

Saha dolabı dibimizde olmasına rağmen 1300 metre diyor. Eki Görüntüle 1201969
Oysaki değerlerim iyi ilginç. Farklı saha dolabınamı aldılar benim portu ne yaptılar ? :D

Turknet için dediğinizi yapacağım teşekkürler.
Bahsettiğiniz saha dolabının resmini atar mısınız? Alt yapı sorgulamaları her zaman doğru sonuç vermez. Hat değerlerinizden anladığım kadarı ile ve emin olmamakla beraber saha dolabına uzak görünüyorsunuz.

Ayrıca aşağıdaki adresten de alt yapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Bahsettiğiniz saha dolabının resmini atar mısınız? Altyapı sorgulamaları her zaman doğru sonuç vermez. Hat değerlerinizden anladığım kadarı ile ve emin olmamakla beraber saha dolabına uzak görünüyorsunuz.

Ayrıca aşağıdaki adresten de altyapı sorgulaması yapabilir misiniz?

SNR margin iyi durumda. Hat zayıflaması çok düşük yani çok iyi bu saha dolabına yakın olduğumu göstermez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR margin iyi durumda. Hat zayıflaması çok düşük yani çok iyi bu saha dolabına yakın olduğumu göstermez mi? Eki Görüntüle 1203564

Hocam adres bilgilerinizi gizleyin veya yüklediğiniz resmi kaldırın. Bunun dışında hattınız VDSL2 desteklediği gibi port durumu da müsait gözüküyor. Dolayısı ile VDSL2 alt yapısına geçiş yapabilirsiniz. Altyapı sorgulaması yaptığınız web siteler bazen yanlış bilgi verebilir, bu nedenle detaylı bilgi için internet servis sağlayıcılarını aramanız daha iyi olur. Ayrıca Türk Telekom müdürlüğüne giderek, planlama ve erişim birimi ile görüşüp, bulunduğunuz adreste hangi altyapı türlerinin olduğunu öğrenebilirsiniz. Herhangi bir problem olmaz ise VDSL2 alt yapısına kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.
@Yener K. Hocam konu sahibinin alt yapı sorgulama ekranında adres bilgileri gözüküyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı