RMA Servisi Anakart Tamiri

TunaDalgin

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, kısa bir süre önce aldığım anakartı BIOS güncellemesi için servise yani RMA servise gönderdim, göndermeden işlemciyi sökerken işlemcim soğutucu ile birlikte geldi elime. Ben bunu sorun etmedim ama servis bu durum anakartta dengesizlikler yarabileceğini, tam temas etmeyen pinler olabileceğini söyledi. Soketi 165 TL karşılığında komple değiştirilebileceğini tarafıma ilettiler. Bu gibi bir durum yaşayan var mı? Ayrıca anakart servisten geldiğinde anakartın güvenlik kapağı (hareketli üst kapak) yan tarafından kırık geldi. Yani bu parça anakartın çalışmasına mani bir durum yaratmıyor ama soketi açtığımda malum parça bir ucundan havaya kalkıyor. Servis bunu ücretsiz değiştirebileceğini söyledi. Değişen soket eskisi kadar sağlıklı olur mu? İşin özü daha önce bu firma ile çalışan veya benzer bir durum yaşayıp soket değiştiren var mı acaba, var ise yaşadığı süreçten bahsedebilir mi, şimdiden teşekkürler.

Bu kinaye amaçlı mı yoksa ciddi mi anlayamadım beni aydınlatabilir misiniz?

Soketin işlemciyi kilitliyken tutmaması iyi bir durum değil. İşlemci soketi ince bir işçilik gerektirdiği için değişim sonrasında herhangi bir pürüz ciddi sonuçlar doğurabilir. Eğer ki soket bozuk çıkar ise servise tekrar gittiğinizde "kullanıcı hatası" şeklinde bir cevap almak istemiyorsanız anakart geldiği zaman ilk kurulumu videoya çekmekte fayda var.

Soketin işlemciyi kilitliyken tutmaması iyi bir durum değil. İşlemci soketi ince bir işçilik gerektirdiği için değişim sonrasında herhangi bir pürüz ciddi sonuçlar doğurabilir. Eğer ki soket bozuk çıkar ise servise tekrar gittiğinizde "kullanıcı hatası" şeklinde bir cevap almak istemiyorsanız anakart geldiği zaman ilk kurulumu videoya çekmekte fayda var.

Anlıyorum henüz tüm soketi değiştirmeye karar vermedim ama kilit kısmı kesinlikle değişecek. Ayrıca çok haklısınız mesela servise vermeden fotoğraf veya video çekseydim soketin göndermeden kırık olmadığını kanıtlayabilirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı