Roaccutane başlamadan önceki tahlil sonuçlarım

jacketch

Decapat
Sivilce için Roaccutane kullanacağım, öncesinde kan testi yaptırdım ve ALT, AST değerlerim bu şekilde çıktı. Endişe etmeli miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220520-154624_Drive.jpg
    Screenshot_20220520-154624_Drive.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 128
Kanser, siroz riski olabilir mi?
Karaciğerde bir problem olup olmadığının en başlıca yolu ALT ve AST tahlilleridir. Bu enzimler kanda normal olarak bulunur hocam. Normal değerlerin üstünde olan ALT ve AST değeri, başta karaciğer sağlığı olmak üzere böbrek, beyin ve kas fonksiyonlarının riske girdiği konusunda haberci olabilir. Fakat kesin konuşmuyorum tabii. Dikkat edin lütfen bu meseleye. En yakın zamanda sonuçlarınızı bir doktora gösterin.

Özellikle aşağıda saydığım belirtiler varsa biraz aceleci davranın.

Karın ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
Koyu renkli idrar
Hızlı kilo verme
Sürekli susuzluk hissi
Sürekli yorgunluk hissi

Doktora göründükten sonra bu konuya bir mesaj ile dönüt sağlayın.

Karaciğerde bir problem olup olmadığının en başlıca yolu ALT ve AST tahlilleridir. Bu enzimler kanda normal olarak bulunur hocam. Normal değerlerin üstünde olan ALT ve AST değeri, başta karaciğer sağlığı olmak üzere böbrek, beyin ve kas fonksiyonlarının riske girdiği konusunda haberci olabilir. Fakat kesin konuşmuyorum tabii. Dikkat edin lütfen bu meseleye. En yakın zamanda sonuçlarınızı bir doktora gösterin.

Özellikle aşağıda saydığım belirtiler varsa biraz aceleci davranın.

Karın ağrısı
Mide bulantısı
Kusma
Koyu renkli idrar
Hızlı kilo verme
Sürekli susuzluk hissi
Sürekli yorgunluk hissi

Doktora göründükten sonra bu konuya bir mesaj ile dönüt sağlayın.
Yorgunluk çok sık oluyor, nadir de olsa mide bulantısı da olabiliyor belli dönemlerde. Son bir haftadır da koyu renkli idrar gözlemledim. Diğer belirtileri yaşamıyorum.

Yorgunluk çok sık oluyor, nadir de olsa mide bulantısı da olabiliyor belli dönemlerde. Son bir haftadır da koyu renkli idrar gözlemledim. Diğer belirtileri yaşamıyorum.
Koyu renkli idrar şikayetiniz için günde içtiğiniz suyu 2x katına çıkarın. İdrarın rengi ne kadar koyu ise kişinin vücudunda o kadar az su vardır anlamına gelir. Suyu 2x yaptığınız zaman muhtemelen bu problem 1 2 hafta sonra sona erecektir. Çok sık yorgunluğunuz için de multivitamin başlayın. Önerebileceğim; Pharmaton ve Vitalea Plus var. Bunlar ilaç değil bu arada. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunlar olmaz derseniz, eczanelerde satılan siyah sarımsak var, kokusuz. Bağışıklık desteğini kuvvetlendirir ve karaciğere destek sağlar. Önerilerim şimdilik bunlar.

eski bir konunuzu gördüm sivilcelerim geçmiyor diye tekrar baslamaya mı karar verdiniz geçmiş olsun, neler denediniz bu süreçte tekrar roac a döndünüz

Geri
Yukarı