Roblox benzeri oyun nasıl yapılır?

Onlycrew

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 8. sınıf bir öğrenciyim ve ben oyun tasarlamak istiyorum. Kodlama bilmiyorum. Bunu nasıl öğrenebilirim? Bazı videolar PyCharm'ı indirin falan diyor, bir de Python indirdim ama sadece print ("örnek") bunu öğretiyorlar. Ben gerçek oyun tasarlamak istiyorum. Şöyle ki Blender ekibi de lazım. Ben sadece kodlama öğrenmek istiyorum. Sonrasında oyun yapacağım inşallah.

Tek başınıza Roblox benzeri bir şey yapmanız imkansız çünkü Roblox oyun yapmıyor oyun yapmanızı sağlayan araçlar ve servisler veriyor bunlarıda kodlamak oyun yapmaktan daha zor.

Sadece oyun yapmak istiyorsanız Unity veya Unreal Engine öğrenmeniz lazım.

Şimdi başlamanı önermem sınava hazırlan sınavdan sonra öğrenmeye başla. Lisede de dersleri boşlama düzgün bir üniversitede bilgisayar mühendisliği kazan. Kazandıktan sonra lisede öğrendiklerinin üstüne katarak kendini geliştirirsin.

Şimdi başlamanı önermem sınava hazırlan sınavdan sonra öğrenmeye başla. Lisede de dersleri boşlama düzgün bir üniversitede bilgisayar mühendisliği kazan. Kazandıktan sonra lisede öğrendiklerinin üstüne katarak kendini geliştirirsin.

Mantıklı ama liselerde bilişim bölümünde okumak istiyorum.
Sadece oyun yapmak istiyorsanız Unity veya Unreal Engine öğrenmeniz lazım.

Onlarda zordur galiba.
Unity öğrenin.

Tamam en fazla ne kadar sürer bir 3 4 kişiyle oyun yapmaya çalışsak.
Tek başınıza Roblox benzeri bir şey yapmanız imkansız çünkü Roblox oyun yapmıyor oyun yapmanızı sağlayan araçlar ve servisler veriyor bunları da kodlamak oyun yapmaktan daha zor.

Doğru aslında.

Hocam oyun yapmak kolay önemli olan oyunun kalitesi kaliteden kastığım sadece grafik değil oynanış hikaye vb. önem vermeniz lazım.

Roblox gibi oyun yapmak yerine başka bir şey bulup onu yapıp temelini öğren.

Mesela direkt "şu oyunu yapacağım değil" de oyunda "karakterimiz olacak, silahımızın ismi şu şu olacak, oyunun amacı şu olacak, oyunun türü şu olacak." tarzı yapıp kafanda belirt. Direkt oyun yapacağım değil de ne yapacağına karar ver.

Tabii Unity veya UE4 öğrenmen lazım. Veya YouTube'da oyun yapıp öğreten basit videolardan yapabilirsin bayağı zorlayacaktır.

Merhaba. Ben 8. sınıf bir öğrenciyim ve ben oyun tasarlamak istiyorum. Kodlama bilmiyorum. Bunu nasıl öğrenebilirim? Bazı videolar PyCharm'ı indirin falan diyor, bir de Python indirdim ama sadece print ("örnek") bunu öğretiyorlar. Ben gerçek oyun tasarlamak istiyorum. Şöyle ki Blender ekibi de lazım. Ben sadece kodlama öğrenmek istiyorum. Sonrasında oyun yapacağım inşallah.

Bu aralar oyun yapmak isteyen kişiler çoğaldı. Ben sana Unreal Engine öğretebilirim. Tab, i sen de istersen.

Mantıklı ama liselerde bilişim bölümünde okumak istiyorum.

Onlarda zordur galiba.

Doğru aslında.

Unreal Engine zor değil. Bize katılırsan 3-4 kişi oluyoruz, istersen birlikte çalışabiliriz.

Unilerde bir sey ogretmiyorlar zaman israfi.

Geri
Yukarı