Roblox hangi kodlamayı destekliyor?

Akinbey70

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 6100 gtx 1050 x2 4gb ram
Selam.
Neredeyse 3-4 yıldır Roblox oynuyorum. Roblox Studio da oyun yapmak istiyorum fakat nereden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum.
Hangi programları kullanmalıyım?
-Modelleme
-Dokular
-Kodlama
Nasıl öğrenebilirim kodlamayı?
Yaşım 22.

Lua'nın biraz değiştirilmiş Roblox versiyonu. Udemy'de yabancı kaynaklardan ders var ancak ben Youtube üzerinden bulduğum Türkçe içerikler ile başlayıp belli bir seviyeye gelmiştim yazılımı konusunda. Modelleme işlerini Blender ile halledebiliyordum.

Lua'nın biraz değiştirilmiş Roblox versiyonu. Udemy'de yabancı kaynaklardan ders var ancak ben YouTube üzerinden bulduğum Türkçe içerikler ile başlayıp belli bir seviyeye gelmiştim yazılımı konusunda. Modelleme işlerini Blender ile halledebiliyordum.

Öğrenmesi zor mudur? Hep heves etmişimdir ama bir türlü kodlamaya başlayamadım.

Selam.
Neredeyse 3-4 yıldır Roblox oynuyorum. Roblox Studio da oyun yapmak istiyorum fakat nereden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum.
Hangi programları kullanmalıyım?
-Modelleme
-Dokular
-Kodlama
Nasıl öğrenebilirim kodlamayı?
Yaşım 22.

Modelleme için Blender.
Dokular için Photoshop veya toolbox kullanabilirsin.
Kodlama ise lua YouTube'dan videolarına bakabilirsin.

Python kadar kolay.

Benim programlama temelim vardı bu yüzden dile çabuk adapte olup bir oyun yapmıştım. Temeliniz yoksa disiplinli bir şekilde öğrenmeye devam ederseniz 1 ayın sonunda bir şeyler yapabilir duruma gelirsiniz, en basit programlama dillerinden birisidir.

Geri
Yukarı