Roblox Takılıyor ve donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

egeyardimli

Hectopat
Roblox 2 aydır çok fazla kasıyor. Eskiden Graphic Quality ortada iken şu an en düşük hala kasıyor. Bilgisayarı sıfırladım, içini temizlettim, silip yükledim sorun düzelmiyor. Sorun Roblox'da çünkü çoğu oyunu kasmadan en düşük ayarda oynarken Roblox'u en düşük ayarlarda oynayamıyorum. Sıkıntı oyunun büyüklüğündemi diye bakmak için Template (Bomboş küçük bir alan) olan bir oyuna girdim ve hala donmaya başladı. Donmayı şöyle anlatayım, 5 saniye boyunca normal devam ediyorum (35-47 FPS) sonra bir anda donmaya başlıyor (2 FPS oluyor). Onun dışında Microsoft Store'dan girince sıkıntı çıkmıyor yani sorun siteden girdiğim Roblox Player'de olmalı.
RAM: 4 GB
Ekran Kartı: Intel Core i5
AMD Radeon 720
Windows 10
Kardeşimin bilgisayarı daha kötü benden her yönden. Ama onda sorunsuz çalışıyor Roblox.

Son düzenleyen: Moderatör:
4GB Ram yetersiz geliyor büyük ihtimalle. Açık olmadığı halde ram'de yer kaplayan uygulamalar var. Görev yöneticisinden onları düzenlersen mutlaka artış olacaktır.
bir sürü teknik denedim her oyunda oldu ama roblox'da işe yaramadı. Kardeşiminde 4gb ram var çalışıyor. (kardeşimden örnek vermemin sebebi sistemimiz hemen hemen aynı)

Roblox dışında birşey yükledin mi peki?
Roblox'da Phantom Forces gibi zorlayan oyunlara girersen kasması normal. Her oyun kasıyor mu?
Oyuna göre FPS değişir. Roblox'da birçok oyun var kimi basit, kimi sistemi zorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı