Roblox yüksek ping

Ahmet ERHAKAN

Hectopat
Bugün arkadaşlarım ile eğlenmek için Roblox girmiştik. Ama oyunda aşırı derecede rahatsız edecek ping değerlerim oluşuyor. Avrupa sunucusunda pingim 110 ve 400 arası sürekli laglanıp duruyor. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve CS:GO'da sabit 45 ms alırken bu oyunda saçma sapan ping değerlerim oluyor. İnternetten bir sürü tutorial izledim düzeltmek için ama hiçbiri sorunumu çözmedi ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün arkadaşlarım ile eğlenmek için Roblox girmiştik. Ama oyunda aşırı derecede rahatsız edecek ping değerlerim oluşuyor. Avrupa sunucusunda pingim 110 ve 400 arası sürekli laglanıp duruyor. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve CS:GO'da sabit 45 ms alırken bu oyunda saçma sapan ping değerlerim oluyor. İnternetten bir sürü tutorial izledim düzeltmek için ama hiçbiri sorunumu çözmedi ne yapabilirim?
Belki işe yarayabilir.
Roblox'un gereksinim duyduğu portları öğrenin ve port yönlendirmesi yapın. Bağlantı optime olur ama pingi etkiler mi orası biraz değişkenlik gösterebilir duruma göre.

Hocam, Amerika , ya da Avrupa sunucusuna bağlanma ihtimaliniz var. status.roblox.com sitesinden, sunucuların durumunu görebilirsiniz.
Avrupa da 110 Amerika da 200 ping alıyorum. Avrupa da olduğuma eminim.
Oyunda internet ile ilgili ayar yapılabilecek bir yer var mı?

Giriş arabelleği gibi. Ağ Ara Belleği gibi bir parametre var mı?

Belki sunucularda sorun olabilir.
Maalesef öyle bir ayar yok. Varsa da ben bulamadım.

Geri
Yukarı